TopStar

26. ledna 2019 17:00

Markéta Škorňová

Z toho bude skandál: Na Oscarech zřejmě nebude jeden z nominovaných herců! Nedostal vízum!

Tohle nezůstane bez odezvy - americké úřady odmítly vydat vízum herci, který hrál v jednom z favorizovaných filmů letošního předávání cen Americké filmové akademie „Roma“. Mexický herec Jorge Antonio Guerrero (26) absolvoval už tři schůzky s úředníky z americké ambasády v Mexiku a stále věří, že čtvrté setkání dospěje ke zdárnému konci. Pokud ne, bude mít udílení nejznámějších filmových cen opět na skandál zaděláno.

Černobílé drama „Roma“ režiséra Alfonsa Cuaróna je žhavým kandidátem na absolutního vítěze letošních Oscarů. Film sleduje dívku Cleo (Yalitza Aparicio), která pracuje v domácnosti středostavovské rodiny ve čtvrti Roma v Mexico City. Jako v propracovaném psaníčku ženám, které ho vychovaly, vzpomíná Cuarón na vlastní dětství a vytváří živý a procítěný portrét domácích konfliktů a společenské hierarchie v politickém chaosu 70. let.

Mladá a především talentovaná Aparicová (25) je za roli nominována na Oscara v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli. Jorge Antonio Guerrero ve snímku hraje přítele hlavní představitelky. Sám ale možná na galavečeru přítomen nebude.

A důvod? Americké úřady, které herci zatím odmítají dát vízum. Na americké ambasádě v Mexiku byl Guerrero již třikrát, pokaždé ale neúspěšně. Sám herec věří, že čtvrtá schůzka bude mít dobrý konec a on se předávání cen nakonec zúčastní. Jestli vše dobře dopadne, zatím ale není vůbec jisté.

„Přinesl jsem jim dopis s pozváním do USA, který si ani nechtěli přečíst. Při mém druhém pokusu mi řekli, že tam jedu pracovat, odpověděl jsem, že ne," popsal Guerrero schůzku na americké ambasádě zahraničním médiím.

Problémy s vízy měly v minulosti i další hvězdy. Takový producent dánsko-syrského snímku „Poslední v Aleppu“ Karím Abíd se málem na Oscary nedostal. Vízum mu bylo uděleno opravdu „za pět minut dvanáct“- jen několik dní před slavnostním ceremoniálem.

Sdílejte článek
Štítky film herec vízum Mexiko Oscaři

Přečtěte si také