TopStar

18. srpna 2017 08:51

vedran

Zadlužený Taclík odvrátil dražbu bytu, půjde do osobního bankrotu

Herec Marek Taclík, který se údajně topí v dluzích, odvrátil čtvrteční internetovou dražbu svého bytu ve Strašnicích. Na webu exekutorského úřadu, který se případem zabývá totiž u aukce stojí nápis ODROČENO. Herec zřejmě sází na osobní bankrot, díky němuž by finanční problémy mohl řešit jinak.

Redakce TOP STARu kontaktovala jak herce Marka Taclíka, tak exekutora, který by k celé věci mohl říct víc. Ani jeden ale nebyl sdílný.

„Nezlobte se, ale k tomu já nemůžu poskytnout žádné informace. Kontaktujte přímo povinného. Pokud bude chtít vám k tomu něco říct, tak vám řekne, ale já bohužel nemůžu," uvedl exekutor.

Povinného, kterým je v tomto případě herec Marek Taclík, jsme kontaktovali. Ten s námi ale odmítl komunikovat. Telefon zavěsil.

Důvodů, proč se dražba nakonec neuskutečnila, může být hned několik. Obecně platí, že pokud nastane nějaká překážka, která brání jejímu provedení, pak je zkrátka nutné tuto dražbu odročit. V tomto případě je zmíněnou překážkou zřejmě zahájení insolvenčního řízení. Podle insolvenčního rejstříku na sebe herec podal návrh na prohlášení takzvaného osobního bankrotu. O celé věci tak bude teprve rozhodovat soud. Z toho zároveň plyne, že jak to se Strašnickým bytem nakonec dopadne, není v tuto chvíli jasné.

„Záleží na tom, kdy ty překážky, které v tom konkrétním případě jsou, tak kdy pominou. Takže u některých případů to můžou být skutečně dny, týdny a někdy měsíce," dodal exekutor.

Klidně by se ale mohlo stát, že by byt nakonec do dražby nešel vůbec. Každopádně, ať už se věci mají jakkoliv, vypadá to, že se Marek Taclík začíná k nepříjemné situaci stavit čelem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také