TopStar

19. května 2018 13:36

Žádná svatba není dokonalá! 10+1 největších faux pas za historii královských svateb

Královské svatby, ke kterým se všichni chystají velmi pečlivě a považují je za nejvýznamnější události historie Británie vždy vypadají ideálně. Nikdo ovšem není dokonalý a vždy dojde k nějakému tomu nečekanému zvratu či faux pas. Pojďme si připomenout drobné přešlapy z minulých svateb.

Zlomená tiára královny Alžběty II.

Vdávat se královna měla v drahocenné tiáře Fringe z roku 1830, která posloužila nejedné dámě monarchie. V den svatby ale kadeřník, který se o Alžbětu staral a byl příliš zaneprázdněn jejím účesem tento památný doplněk zlomil. Naštěstí se ji podařilo opravit a Alžběta k oltáři s rodinným klenotem skutečně předstoupila. Se stejnou tiárou se o mnoho let později vdávala i královnina dcera, princezna Anna.

Slib prince Charlese

Při pronášení svatebního slibu byl princ Charles natolik nervozní, že si popletl slova. Místo toho, aby své budoucí ženě slíbil podělit se s ní o vše, co Charles má, syn královny Alžběty II. slíbil Dianě, že se s ní rozdělí o vše, co má ona.

Princezna Diana zapomněla jméno svého milého

Nevěsta prince Charlese se také zviditelnila. Podařilo se jí zapomenout jméno svého ženicha a nazvala ho Philipem Charlesem Arthurem místo Charlese Philipa.

Silná bolest hlavy Diany

Zdá se, že přeřek princezny Diany nepřišel jen tak, ale způsobila ho bolest hlavy, která byla zapřičiněná těžkou tiárou na nevěstině hlavě. ‚‚Večer po ceremonii jsme šli na soukromý večírek a tam vypadala Diana neuvěřitelně šťastně, protože si nakonec sundala tiáru. V tomhle doplňku musela strávit ještě celé ráno po obřadu a tak dlouho to bylo neúnosné,‘‘ nechal se slyšet Dianin bratr Charles Spencer.

Dianiny pomačkané šaty

A nešlo jen o přeřeky a kyselost ženicha a nevěsty. Princezna Diana čelila na svatbě hned několika zkouškám. Jednou z nich byly svatební šaty, které se při jízdě kočárem velmi zjevně pomačkaly.

Plačící družička

Ani hosté se na svatbě Diany a Charlese nechovali tak jak by se očekávalo. Pětiletá vnučka Winstona Churchilla, která doprovázela s ostatními dětmi nevěstu v roli družičky v jednu chvíli zakopla o Dianiny šaty a hořce se rozplakala. Diana se hned stala zajímat, zda se holčičce nic nestalo a celý moment byl nakonec velmi emotivní.

Princ William noc před svatbou nespal

Pořádně se před jedním z nejdůležitějších dnů svého života vyspat se princi Williamovi nepodařilo. Kvůli křiku fanoušků královské rodiny, kteří se uskupili pod Williamovými okny si starší vnuk Alžběty II. stačil odpočinout pouhou půlhodinku. ‚‚Zpívali a tleskali celou noc. Já byl nervozní i bez toho, proto jsem prakticky celou noc nespal,‘‘ zmínil těsně po obřadu William.

Šílený kůň

Nikdo nečekal, že jeden z koňů se náhle vzbouří a vyhodí ze svého sedla jednoho z jezdců právě v té době, kdy se William a Kate přemisťovali do Buckinghamského paláce. Kůň proběhl přímo kolem snoubenců, nikomu se však nic nestalo.

Zásnubní prstýnek je malý

I když před svatbou Kate Middleton zhubla a celkově je to dívka křehká, přeci jen se ukázalo, že zásnubní prstýnek je jí poněkud malý. Nasadit prsten nevěstě nebyla žádná slast, když se ke všemu Williamovi šíleně třásly ruce.

Legendární fotka polibku Kate Middleton a prince Williama

Tento emotivní polibek a jeho fotografie se bezesporu staly jedním z nejlepších momentů celé svatby. Mohla za to malá holčička, která na fotce jasně demonstrovala, že má už svatby pokrk.

I Meghan se setkala s vtipnou situací

Stejně jako u předchozí fotografie, i Meghan potkalo rozdováděné dítko na jednom se záběrů. Jeden z přihlížejících chlapců byl natolik nadšen, že po celou dobu ceremonie nemohl z čirého štěstí zavřít svá ústa. Fotka nevěsty s pozadím chlapce, který působí jako kombinace Kevina McCallistera ze snímku ‚‚Sám doma‘‘ a obrazu Edvarda Muncha ‚‚Výkřik‘‘ rázem obletěla a pobavila celý svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také