TopStar

15. června 2018 11:30

Zářivý outfit a věneček na hlavě? Řeč je o Salmě Hayek v podobě Fridy Kahlo

Po dlouhých 15 letech se herečka Salma Hayek (51) opět proměnila ve Fridu Kahlo. Pro tentokrát nešlo o natáčení filmu, nýbrž o návštěvu Muzea Victorii a Alberta v Londýně. Herečka se zúčastnila speciální události právě na počest mexické malířky a svou podobou sklidila ohromný úspěch.

Tradiční černé šaty s vzorem v podobě masivních květin doladila Hayek ohromnými červenými korály, šátkem břízové barvy, který si přehodila přes rameno, originálním červeným věncem v podobě lístků a naušnicemi vintage stylu. Je třeba zmínit, že právě podoba Fridy Kahlo je pro herečku osudová. Nejen, že Salma ztvárnila Fridu ve filmu z roku 2002, zároveň má i mexické kořeny.

Za svou roli ve filmu Frida získala Salma roku 2003 svou první nominaci na Oscara. Film začíná tragickou havárií, do které se malířka dostala ve svých 18 letech. Dlouhá léta byla přikována k posteli, a proto jí otec přinesl barvy a štětce, aby si Frida mohla alespoň malovat. A tak v sobě hrdinka objevila skrytý talent.

Jde zkrátka o strhující životní příběh slavné extravagantní mexické malířky se Salmou Hayek v její možná životní roli. Ve filmu, jehož existenci si krásná herečka vybojovala i jako jeho producentka a nyní s ním sklízí zasloužené úspěchy. Frida Kahlo prožila bouřlivý život, plný bolesti i lásky, skandální milostné aféry i katastrofický vztah s Diegem Riverou. Do dějin se zapsala nejen jako skvělá umělkyně, ale i sexuální a politická revolucionářka s horkou jižanskou krví.

Sdílejte článek
Štítky Oscar Salma Hayek

Přečtěte si také