TopStar

1. dubna 2015 00:01

Petr Cífka

Zdeněk Troška zuří! Protestuje proti hercům v hollywoodském remaku Slunce, seno (Apríl)

Český režisér je nespokojen s tím, jak Hollywood przní jeho dítě...

Jak už jsme dříve exkluzivně informovali, v Hollywoodu se chystá remake české národní klasiky, trilogie Slunce, seno, jahody. Práva na nové zfilmování látky koupilo v létě 2014 nezávislé studio Anapurna Films, které režii svěřilo našinci vcelku neznámému režisérovi Bennettu Millerovi (točil například baseballové drama Moneyball).

Studiu se nicméně povedlo sehnat do hlavních rolí opravdu velká jména. Roli Škopkové, v níž tak skvěle bavila Helena Růžičková, má ztvárnit korpulentní komička Melissa McCarthy. Postavu Jiřího Lábuse si zahraje aktuálně velmi populární Bradley Cooper.

Největší kontroverzi ale vyvolalo obsazení postavy babičky, v níž zářila nebožka Erna Červená – této role se má prý ujmout multioscarová Meryl Streep. Právě to se nelíbí Zdeňku Troškovi: "Američané vůbec nemůžou pochopit tu naši srandu. Těžko se podaří zachytit jihočeskou poetiku. A geniální Helena Růžičková je nenahraditelná," zuří hoštický klasik.

Na natáčení, které startuje v půli května, to nicméně vliv mít nebude. Premiéra filmu nazvaného Sun, Corn and Guns (neboli Slunce, kukuřice, bouchačky) je plánována na oscarovou sezonu příštího roku, tedy na prosinec 2016.


Přečtěte si také