TopStar

8. října 2013 15:00

Jana Fikotová

Zdeňka Žádníková-Volencová. Po čtyřech dětech jako proutek. Jak to dělá?

Herečka Zdeňka Žádníková-Volencová (38) se vydala na nákupy a ukázala početnou rodinu. Poprvé se pochlubila i svým čtyřměsíčním synem Jirkou.

Kdo by řekl, že může žena, po čtyř dětech vypadat, jako by žádné neporodila. To je případ herečky Zdeňky Žádníkové, která má postavu, kterou by jí mohla závidět kdejaká modelka. „Snažím se jíst zdravě. Věřím, že když dáte tělu kvalitní palivo, tak o to lépe potom funguje. A upřímně? Čtyři děti dají zabrat, takže i to je dobrý tělocvik,“ směje se Zdeňka, která ke svým třem dcerám - Andree (12), Janě (7) a Zuzaně (2), přivedla na svět před čtyřmi měsíci i vytouženého syna Jirku. „Jiříček je hrozně hodný. Krásně spinká, pořád se směje. Je to pohodový chlapeček,“ pochvaluje si herečka.

Zdeňka do společnosti chodí opravdu velmi málo, protože jí rodina zabere dost času. My jsme ji potkali při nákupech. „Vyrazila jsem do Hostivice na nákupy autosedaček. S přibývajícím počtem dětí si musíme pořídit i větší auto. V místním obchodě s dětským zbožím mají obrovský výběr, proto se ráda jezdím.“

A jak to má Zdeňka s výchovou tolika dětí? „Když máte jedno dítě, zvládáte jedno, když máte dvě děti, musíte zvládnout dvě, když tři, tak tři a tak dále. Je to hodně o organizaci, ale je to parádní, mít velkou rodinu. Sice jsem ji neplánovala, ale můj muž evidentně ano,“ vtipkuje Zdeňka, která se pomaličku vrací také do pracovního procesu. Mateřskou misi nastupuji formálně na papíře, jelikož do poslední chvíle hraju. Děti se shodou okolností narodí vždy v létě, v době divadelních prázdnin a já se od září vracím do představení. Těší mě to. Děti spí a maminka pracuje.“V Dejvickém divadle hraje ve třech představeních a do konce roku určitě nebude nic zkoušet. „Jiřík je ještě malý. Dokončuji další fázi projektu ve Fakultní nemocnici Motol, připravuji prosincovou benefici na zámku Dobříš a dávám si pomalu do pořádku tělo po čtvrtém těhotenství.“

Zdeňka se mimo herectví věnuje i nadaci, která nese její jméno. „K nadaci jsem přišla náhodou, jak už to v životě bývá. Šla jsem na stavební veletrh a tam v rohu vystavoval krásný ručně malovaný nábytek malíř Libor Škrlík. Všichni tu instalaci obdivovali, ale nikdo nekupoval, až na mně. Libor ve svém volnu maloval v chrudimské nemocnici, a protože byla vůle a ochota lidí přispívat na tento druh proměn zdravotnických zařízení, založila jsem v roce 2007 nadační fond. A za těch pět let máme za sebou spousty realizací. Dětská oddělení, mateřské školky a dětské domovy, děláme orientační systémy do nemocnic apod. V posledních letech jsme se zaměřili na dospělé, LDN a geriatrie. Novinkou jsou rovněž kompletní výtvarné pojednání základních škol, včetně značení tříd, sboroven apod. v autorské režii Magdy Veverkové."

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také