TopStar

20. dubna 2014 11:35

Jana Fikotová

Zemřel herec Antonín Molčík

Boj nad rakovinou porazil, nakonec ho zradilo srdce. Smrt herce Antonína Molčíka (†74) nikdo nečekal.

Známý herec a ještě slavnější dabér, který se svým hlasem propojil s Charlese Winchestera z M*A*S*H, Morganem Freemanem, Dannyho Glovera či Paola Villaggia, zemřel na Velký pátek v nemocnici Na Homolce. Údajnou smrt zapříčinilo selhání srdce po nedávné operaci endoprotézy. Podle slov příbuzných, jeho smrt nikdo nečekal, jelikož byl plný síly a chuti žít.

Molčík pocházel z neherecké rodiny, ovšem jeho kroky k tomuto povolání vedly již od dětství. Herectví si poprvé vyzkoušel jako student JAMU ve Východočeském divadle v Pardubicích. Pak odešel do Prahy a bezmála třicet let se jeho působištěm stalo Divadlo S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou, 1963-1992). Zde ztvárnil desítky postav (Dvanáct rozhněvaných mužů, O myších a lidech, Zkouška ohněm atd.)

Více příležitostí dostal Antonín Molčík v televizi, a to již od poloviny 60. let, kdy se začal uplatňovat v kvalitních inscenacích, později také v seriálech. (1977 – Nemocnice na kraji města, 1985 – Synové a dcery Jakuba skláře, 1986 – Pěsti ve tmě, 1988 – Chlapci a chlapi, 1995 – Byl jednou jeden polda). V 90. letech se začal věnovat dabingu.

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také