TopStar

4. března 2019 12:54

Tereza Šulcová

Zemřel Keith Flint (†49), zpěvák legendárních The Prodigy

Ikonický zpěvák Keith Flint byl dnes ráno nalezen mrtvý ve svém domě. Zemřel ve věku 49 let. Byl členem elektronické hudební skupiny The Prodigy.

Podle policie není jeho smrt považována za podezřelou. Podle mluvčí policie Essex byl nalezen dnes ráno v 8:10 v jeho domě, byl na místě mrtvý. Mluvčí záchranné služby obdržela v 8:08 hovor, že našla muže v bezvědomí. Bohužel mu už nebylo pomoci. „Jeho rodinu jsme již informovali,“ ohlásila policie. Příčina smrti zatím není známá.

Keith Flint začal svou kariéru jako tanečník ve skupině The Prodigy. Následně razantně změnil svou image a stal se ikonou a tváří kapely. Jeho skladba Firestarter patří k jedné z nejznámějších.

Ke konci 80. let se setkal s Liamem Howlettem v klubu The Barn v Braintree. Právě tam vznikl nápad na tuto punkovou kapelu a v roce 1996 vystoupil Flint jako zpěvák a představil svou písničku Firestarter.

Keith byl znám nejen svým talentem, ale i svou vizáží. Byl také milovníkem motorek a netajil se tím. V osobním životě randil s krásnou moderátorkou Gail Porterovou. Rozešli se v roce 2000. Přezdívalo se jim "kráska a zvíře". Zpěvák se pak oženil s japonskou DJkou Mayumi Kai.

Kapela patřila k těm nejlepším špičkám loňského roku na festivalu Rock for People. Nejen Británie tak přišla o punkovou legendu. Jak bude skupina fungovat dál, to zatím není známo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také