TopStar

27. února 2015 13:10

Ivana Nádvorníková

Zemřel Spock ze Star treku

Legendární pan Spock ze Star Treku zemřel dnes ráno na nemoc CHOPN. Ta herce poslední dobou pořádně trápila, nemohl pořádně dýchat a musel díky ní dokonce s sebou nosit kyslíkovou masku.

Představitel pana Spocka, Leonard Nimoy, si zahrál v osmi dílech Star Treku, poprvé se v seriálu objevil v roce 1966. Filmový pan Spock byl jednou z nejznámějších sci-fi postav všech dob.

O jeho smrti informovala internetová verze deníku New York Times a potvrdila ji i hercova manželka Susan.

Leonard Nimoy si zahrál i v řadě dalších filmů a seriálů, mimo jiné Hranice nemožného, Columbo nebo Teorie velkého třesku.

Kdo je pan Spock?

Spock je postava z původního TV seriálu Star Trek. Je jednou z nejznámějších televizních postav Ameriky šedesátých let. Pan Spock je napůl Vulkánec, napůl člověk a zároveň jeden z nejlepších důstojníků v Hvězdné flotile. Oblíbenost této postavy vychází z jeho povahy a částečně i z jeho „satanského“ vzhledu.

Kdo je Leonar Nimoy

Leonard Simon Nimoy (26. března 1931 Boston, Massachusetts – 27. února 2015 Los Angeles) byl americký herec, filmový režisér, básník a fotograf, syn židovských přistěhovalců. Napsal také několik knih poezie, knih o fotografii a autobiografie I Am Not Spock (1975) a I Am Spock (1995) a natočil několik hudebních alb. Po většinu své kariéry byl spjat se svojí nejznámější rolí, postavou Spocka ve sci-fi sérii Star Trek.

Iv


Přečtěte si také