TopStar

13. března 2019 10:00

Tereza Šulcová

Zemřela zpěvačka Věra Bílá (†64), romská hvězda doufala ve velký návrat

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela zpěvačka Věra Bílá. Talentovaná umělkyně do poslední chvíle doufala ve svůj velký comeback. Právě tento týden měla zahájit turné se zpěvákem Janem Bendigem. Bohužel se na pódium už nedostala.

Královna rom-popu byla podle informací převezena v kritickém stavu do Fakultní nemocnice Plzeň, kde bohužel v úterý v dopoledních hodinách zemřela. Věra Bílá dlouhé roky bojovala s těžkou cukrovkou a také měla problémy se srdcem.

„V pondělí 11. března byla v nočních hodinách přivezena 64letá pacientka na urgentní příjem FN Plzeň, její zdravotní stav byl kritický. I přes okamžitou resuscitaci se lékařům nepodařilo obnovit životní funkce a pacientka zemřela,“ uvedla za plzeňskou nemocnici její mluvčí Gabriela Levorová pro deník Idnes.

K náhlému odchodu zpěvačky se vyjádřil i zpěvák Jan Bendig, který s ní měl vystupovat již tento pátek. „Mé srdce pláče. Nenalézám správná slova. Dnes zemřela vždy úžasná Věra Bílá. Legenda, kterou jsem odmalička obdivoval a miloval a se kterou jsem v posledních dnech měl štěstí spolupracovat a poznat ji tak blíže. Ukázala mi, že i přes svá trápení má velké srdíčko, smysl pro humor a stále plno elánu. Nemůžu tomu stále uvěřit. Odešla velká osobnost s ještě větším srdcem a nezapomenutelným hlasem. Pro romskou hudbu a nás Romy toho udělala opravdu hodně. Prosím, pokud můžete, tak dnes Věře věnujte tichou vzpomínku. Budete mi moc chybět. Bylo mi velkou ctí být ve vaší krásné společnosti,“ svěřil se na sociální síti.

Věra Bílá zemřela v úterý 12. března 2019, osudným jí byl infarkt. Život neměla jednoduchý, v lednu 2013 jí zemřel ve věku třiatřiceti let adoptivní syn. Krátce poté v devětapadesáti letech i manžel.

Sdílejte článek
Štítky smrt úmrtí

Přečtěte si také