TopStar

21. března 2018 09:00

Ženy, které utrpěly děsivá zranění, i přesto našly vůli žít dál!

Přijít o svou krásu, části těla a schopnost nejen pracovat, ale i dělat zcela běžné věci. To vše se stalo dívkám, které vám představíme. Tyto ženy v sobě ale nalezly ohromné odhodlání, sílu ducha a započaly život úplně od základu. Požáry, amputace, zhoubné nemoce - nic z toho nebylo pro naše hrdinky děsivé.

Turia Pitt (30)

‚‚Zranění jsou příliš vážná a pokud přežije, bude to zázrak.‘‘ Právě takový byl verdikt lékařů po několika operacích dívky. Ta se roku 2011 dostala do nemocnice po maratonu lehké atletiky. Všichni účastníci se stali obětmi strašlivého požáru, mezi nimiž byla i tato australská modelka, která přišla o svou krásu i jakoukoli naději na budoucí kariéru. Dva roky bojovala dívka s popáleninami a nesnesitelnou bolestí, přišla o 7 prstů na rukou a absolvovala více než sto operací transplantace kůže. Turia uznává, že by se jí nepodařilo přežít, kdyby jí nebyl oporou manžel. Právě ten jí pomáhal začít chodit a celé dny trávil u nemocničního lůžka.

Michael Hoskin miloval Turii ještě z dob školních let a po požáru řekl, že svou dívku nenechá, i kdyby měla tisíce šrámů. Když byly operace za dívkou, zamilovaní se vzali a nedávno se jim narodilo děťátko. Dívka napsala o svých zkušenostech a zážitcích knihu a společně se svým mužem si zahráli ve filmu ‚‚Fénix‘‘. Turia je v současnosti jednou z motivujících osobností.

Viktoria Modesta (30)

Dívka, která se narodila v litevském městě Daugavpils, byla pojmenována Viktoria a jméno jí předpovědělo osud. Dívka zvítězila nad tragickými událostmi svého života a ze svého handicapu se jí podařilo udělat svou přednost. Po mnohých operacích v Litvě i v Londýně, kam se rodina posléze přestěhovala, se Viktoria rozhodla pro amputaci své nohy, která už nešla zachránit. Dívka se musela začít učit chodit úplně nanovo, chůze na protéze nebyla vůbec snadná. Dnes zná ale modelku a zpěvačku Viktorii Modestu celý svět a dívka svůj handicap považuje za přednost.

Známá se dívka stala po vydání klipu ‚‚Prototype‘‘, ve kterém virtuozně zatančila na neobvyklé protéze - dlouhém černém šípu. Dnes má Viktoria na desítky protéz na nohu a každá z nich vypadá jako umělecké dílo. Modesta tvrdí, že si přijde atraktivní, když je její nedostatek v podstatě objektem umění.

Bethany Hamilton (28)

V roce 2003 byla 13letá Bethany se svými přáteli na pobřeží ostrova Kauai a jezdili na surfech. V USA byla dívka nejlepší surfařkou ve své věkové kategorii a chtěla se stát profesionální sportovkyní. V osudový den se ale rozpadla hvězdná kariéra i v podstatě život Bethany. Žralok ukousl dívce levou ruku od ramene. Cestou do nemocnice přišla dívka o více jak polovinu krve, i přesto se jí však podařilo přežít, ačkoli lékaři v zázrak nevěřili. Dívčin otec byl chirurg, a i přesto, že nevěděl, že jde o jeho dceru, rozhodl se operaci podstoupit.

Pouhý měsíc po tragické nehodě stála Bethany opět na prkně a velmi záhy se naučila jezdit tak, že nikdo si absence ruky ani nevšiml. Dívka se stala příkladem mnohých a dosáhla vytoužené sportovní kariéry. Hamilton se vdala a porodila děťátko, a na podzim loňského roku oznámila surfařka a její muž Adam Dirks druhé těhotenství.

Resham Khan (21)

V loňském roce oslavovala modelka indického původu v Londýně své narozeniny. Oslava se ale proměnila v tragédii. Když se po cestě do restaurace Resham a její bratranec Jamil zastavili na silnici na červenou, k autu přiběhl neznámý muž a do okýnka automobilu vlil kyselinu sírovou. Velká část popálila dívčin obličej a Khan tak téměř oslepla. První měsíc po nehodě nemohla Resham otevřít oči ani se dotknout kůže, a když se poprvé uviděla v zrcadle, nemohla zastavit pláč. Lékaři nezastírali, že šrámy od kyseliny nebude možné odstranit, ale Khan se rozhodla, že bude po boku svých blízkých i přátel bojovat.

Fanoušci dívky pro ni uspořádali sbírku a tak tak podstoupila plastické operace. Modelka si založila blog a začala tam psát o všem, co prožila. Po dvou měsících ukázala Resham nový obličej a mnozí zmínili, že teď vypadá Khan ještě lépe než předtím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také