TopStar

23. dubna 2018 10:13

ŽIVĚ: A je to tu! Kate Middleton porodila chlapečka!

Konečně se všichni dočkali! Kate Middleton byla před pár hodinami převezena do Nemocnice sv. Marie v londýnské čtvrti Paddington. V 11:01 na britský svátek svatého Jiří, patrona Anglie, se jí tam narodil syn, který váží necelých 3,5 kg! Na Twitteru potvrdil zprávu Kensingtonský palác.

,,Její Výsost vévodkyně z Cambridge bezpečně porodila syna v 11:01. Váha dítěte je 8 liber. Vévoda z Cambridhe byl u porodu přítomný. Její výsost i její dítě jsou oba v pořádku," oznámila královská rodina na Twitteru.

Stejně jako předtím, tak i tentokrát se dítko narodilo v londýnské Nemocnici sv. Marie. Do poslední chvíle se ale spekulovalo, že tradice bude narušena a vévodkyně upřednostní domácí porod, aby byla matka i dítě mimo dosah veřejnosti a fotografů, kteří vždy netrpělivě čekají před porodnicí.

Jak dítě šťastná dvojice pojmenovala se zatím neví, předpokládalo se ale od samého začátku, že pokud půjde o chlapce, bude se jmenovat Philip. O pohlaví dítěte se princ William prořekl na jednom z fotbalových zápasů, kde zároveň vtipkoval, že dítko pojmenuje podle vítězného gólmana.

Jelikož porodila Kate až v 11 hodin, jedná se o druhý nejdelší porod vévodkyně. Prvního synka George (4) rodila nejdéle, trpěla tehdy bolestmi celých 10,5 hodin. S druhým dítětem šlo vše jako po másle a porod trval jen dvě a půl hodiny.

O třetím těhotenství Kate Middleton se začalo mluvit v září loňského roku a stejně jako dvě předchozí i tohle těhotenství bylo pro vévodkyni velmi těžké. V prvním trimestru trpěla Kate těhotenskou toxikózou. Společenské události ale Catherine navštěvovala v podstatě až do samého porodu. Na mateřskou odešla až začátkem dubna.

Teď si Kate dopřeje nějakou dobu pro sebe a rodinu, už brzy se ale vrátí ke svým oficiálním povinnostem, i když je v první době nebude zvládat na sto procent. Jedno je ovšem jisté. Na svatbě prince Harryho a Meghan Markle uvidí novorozence celý svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také