TopStar

9. července 2013 16:50

Blanka Konrádová

Zklamaná Míša Nosková: Do Koreje už nikdy!

Zpěvačka Míša Nosková se díky muzikálu Casanova podívala na týden do jihokorejského Soulu. Zážitky má odtud rozporuplné a exkluzivně se o ně s námi podělila.

Přestože se do exotické země těšila, hrůzu zažila už cestou do Soulu. „Nesnáším létání a tahle cesta trvala deset hodin. Navíc nad Čínou byly často turbulence, tak jsem pořád obtěžovala stevardky, aby mi nosily víno,“ vypráví zpěvačka.

Míša si moc neužila ani korejské jídlo. Má sice ráda ostré chutě, ale v Koreji je prý jídlo tak ostré, že se jednoduše nedalo pozřít. „Takže jsem byla na hladovce. Jedla jsem jen rýži a zeleninu. Ale jednou jsme zašli na sushi. Musím říct, že bylo skvělé. Výborná byla i závěrečná večeře, kterou pro nás pořadatelé uspořádali – ugrilovali nám totiž skvělé maso,“ dodává Míša Nosková.

Na prohlídku města měla Míša z celého pobytu jen jeden den. Celou dobu totiž s kolegy dřela na zkouškách muzikálu Casanova. Zpěvačka v Casanovovi ztvárňuje roli služky svůdníka Casanovy. Stejně herecky obsazenou hru už má sice nazkoušenou, hrají ji totiž v létě na zámku Hluboká, jenže v divadle v Soulu byla úplně jiná scéna.

„I když hru dobře známe, museli jsme ji celou znovu nazkoušet kvůli světlům, rampám a příchodům ze zákulisí. Byli jsme v divadle denně zavření deset až dvanáct hodin. Bylo to příšerný,“ vzpomíná zpěvačka. Odměna na sebe ale nenechala dlouho čekat. „U publika jsme měli úspěch. Přestože jsou Korejci zdrženliví, dva a půl tisíce lidí tleskalo a hvízdalo nadšením,“ chlubí se Míša Nosková.

A jaké zážitky si z jednodenního výletu do města přivezla? „Nejvíc mě překvapilo, jaká je všude špína. Ve vzduchu na každém kroku visí kabely. Ani na tržišti bych si nic nekoupila. Když jsem viděla, v čem tam to jídlo leží, přešla mě chuť.“ Pár suvenýrů si ale přece jen pořídila. „Musela jsem si koupit deštník, protože nám dva dny pršelo. Koupila jsem si taky sluneční brýle. Mají šikmý hranatý obroučky, a tak mi budou připomínat Korejce – hlavně jejich oči,“ směje se zpěvačka.

Míša se projela i korejským metrem. Dostala se na vysokou rozhlednu s úžasným výhledem na město, odkud se skáče bungee jumping. „Byla jsem opravdu rozhodnutá, že skočím. Bohužel měli zavřeno,“ dodává zklamaně.

Po celou dobu se ale zpěvačce stýskalo po dvouapůlleté dceři Elišce. Malou dcerku po dobu Míšina pobytu v Koreji hlídali její rodiče, takže si mohl týden volna udělat i Míšin manžel Jan Horsák. „Denně jsme si esemeskovali. Odjížděla jsem totiž, zrovna když měl svátek, a vrátila jsem se den po jeho narozeninách. Tak jsme oboje hned po mém návratu pořádně oslavili,“ prozradila zpěvačka.

Přestože je Míša Nosková ráda, že se mohla podívat do tak vzdálené asijské země, znova už by se do Koreje nevrátila. „Jižní Korea mě zklamala. Ale do Uzbekistánu, kde jsem měla loni dvanáct koncertů, bych se ráda znovu podívala, i když jde o podstatně chudší zemi,“ hodnotí cestu do Asie Míša.

V létě bude mít zpěvačka plné ruce práce. „Žádné volno mít nebudu. Kromě vystoupení v Casanovovi na Hluboké budu pilně zkoušet nový muzikál RENT. Premiéra je už 8. srpna, tak už asi ani na nic jiného nebude čas.“

Blanka Konrádová

Sdílejte článek

Přečtěte si také