TopStar

15. dubna 2018 10:49

Zločinci, kteří se objevili na televizních obrazovkách

Sérioví vrazi se maskují rolí plnohodnotného a spořádaného občana. Někdy to zvládají tak dobře, že i když je vidí na televizních obrazovkách celý svět, nikdo je nezvládne odhalit. Pojďme se podívat na ty z nejděsivějších případů.

Kuchař zabiják

V červnu roku 2014 v jedné ze sezón populární kuchařské soutěže ‚‚Masterchef‘‘ dominoval anglický zpěvák JB Gill. Byl skvělý kuchař a v jednom z úkolů měl nakrmit řidiče autobusů těstovinami. Všechno vypadalo nevinně, až později si ale lidé všimli, že jeho pravou rukou u vaření byl Stephen Port. A právě toto jméno všechny vyděsilo. Stephen byl roku 2015 zadržen za otravu čtyř lidí.

Port se seznamoval na gay seznamkách s muži libovolného věku, učaroval jim a poté otrávil. Jeho první oběť byla nalezena právě v době natáčení pořadu ‚‚Masterchef‘‘.

Smrtelný polibek

V sedmdesátých letech minulého století byly extrémně oblíbené zábávní show na bázi romantických schůzek. Soutěžící zkrátka bojovali o srdce krásné dámy či pána. Jedné z takových show se roku 1978 zúčastnil sériový vrah Rodney Alcala. A právě po téhle soutěži a jeho zadržení si vysloužil přezdívku The Dating Game Killer.

Ze všech zúčastněných se zdál slečně, o kterou usiloval, tím nejatraktivnějším. Je ale pravda, že později dívka schůzku s Alcalou odmítla. Řekla, že je nějaký zvláštní a děsivý. No, slečna si zřejmě prodloužila život o několik desítek let.

Rodney byl obviněn v zabití 8 lidí, ale počet nalezených obětí s každým dnem od jeho zadržení vzrůstal. Miloval si se svými obětmi hrát: dusil je, čekal, až se vzpamatují, dusil je znovu a takhle stále dokola, dokud je neudusil definitivně.

Láska k cestování ho prozradila

V prosinci 1986 zastřelil John Cooper milionáře Richarda Thomase i jeho sestru Helen přímo v jejich domě. O čtyři roky později se Cooper objevil v televizní soutěži ve hře šipek. John nevyhrál a extrémně se rozhořčil kvůli svému neúspěchu. Měsíc nato znásilnil a zabil ještě dvě osoby - Petera a Gwendu Dixon.

Je zajímavé, že právě jeho účast v soutěži dokázala Cooperovu vinu. Zmiňoval, že se mu velmi líbí město ve Walesu Pembrokeshire a určitě ho brzy navštíví. A právě tam byli Dixonovi zabiti.

Zamilovaný gay

Tato epizoda ze zábavní show Jenny Jones se nikdy oficiálně neobjevila na televizních obrazovkách. A mělo to svůj důvod. Roku 1999 byly show podobného ražení, kde si lidé vyznávají lásku, velmi populární. Zcela atypickým způsobem se ale rozhodl vyznat svou lásku nejlepšímu příteli Scott Amedure. Zprvu působil velmi romanticky a něžně. Přítel byl ale poněkud nesvůj a po pár dnech Scotta zabil.

Megan chce milionáře

Šlo o televizní show, ve které se 17 soutěžících ucházelo o lásku Megan Hauserman. Jedním z uchazečů byl Ryan Jenkins, který byl později obviněn ze zabití a rozřezání své bývalé ženy, modelky Jasmine Fiore. Jenkins vyhodil její zbytky do odpadu a sám se vydal do reality show najít si ženu novou.

Ryanovi se podařilo policii utéct a schovat se v jednom z kanadských hotelů, kde spáchal sebevraždu.

Sdílejte článek
Štítky seznamka znásilnění masoví vrazi zabiják kuchař Masterchef

Přečtěte si také