TopStar

16. ledna 2015 11:00

Lenka Zajícová

Zločiny ve jménu Star Wars!

Zločiny ve jménu Star Wars!

1, Ať tě provází síla, mami!

Když se v roce 1999 do amerických kin chystala premiéra snímku Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Lidé propadli davovému šílenství a začali krást všechny předměty týkající se tohoto velkofilmu. Na jedné benzínové pumpě, odcizila matka se synem obrovskou reklamní tabuli na Coca Colu, na které byl nakreslen Yoda. Když policisté sbírali důkazy týkající tohoto kriminálního činu, našli v automobilu videonahrávku, na které matka i syn, převlečeni do kostýmů ze Star Wars, plánují krádež. Hovořili k sobě a několikrát opakovali Yodovu známou větu: „Ať tě provází síla"!

2, Darth Vader a jeho zmrtvýchvstání

Přestože Darth Vader zemřel ve snímku Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho, v roce 2003 udělal krátký comeback v americkém Long Islandu. Právě zde totiž tři puberťáci ukradli z rodinné hrobky tělo neznámého nebožtíka a oblékli ho do autentického kostýmu Darth Vadera. Tělo pak vzali s sebou na Halloweenskou party jako atrakci. Do vězení nešli. Dostali jen pokutu a museli se omluvit rodině zemřelého. Stále si myslíte, že vaše podniková party byla super? No vidíte…

3, Darth Vader a únik na Tatooine

Když v americkém Springfieldu ve státě Illinois vysílali Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů. Diváci se těšili na Darth Vadera, který je měl navštívit po konci snímku. Darth Vader sice přišel, ale skončil se zbraní v ruce u kasy, vybral peníze a utekl. Darth Vader, který byl najatý pořadateli, přišel jen pár minut poté, co kriminálník utekl. Zločince se nikdy nepodařilo chytit, ale co si budeme povídat. My víme, že uprchl na Tatooine – kam jinam.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také