TopStar

29. května 2018 09:00

Ilona Blašková

Známé osobnosti bez vzdělání. Kdo má jen základku?

Snad každý od malička slýchával od rodičů – musíš se učit, aby z tebe něco bylo. I proto se všichni vzděláváme v domnění, že z nás rodiče budou mít lékaře, učitelky nebo třeba právníky. Ale velkého úspěchu se dá dosáhnout i jinou cestou. Podívejte se, které známe osobnosti mají pouze základní školu.

Vzdělání je bez pochyby důležitá věc. Ale titul před jménem a titul za jménem nikomu nezaručí úspěch. Pokud jste krásní a talentovaní, vystačíte si úplně bez nich. Například těmto celebritám bohatě stačila jen základka!

Cameron Diaz (45)

Hollywoodská kráska začala chodit na střední školu v Long Beach. Ale studium jí moc nenadchlo. V šestnácti letech uzavřela smlouvu s prestižní modelingovou agenturou a začala fotit reklamní kampaně pro světové značky. Rok na to školu opustila. Posléze vyhrála casting na roli ve filmu „Maska“, která ji vystřelila vzhůru a Cameron se ke studiu už neměla důvod vracet.

Jim Carrey (56)

I hlavní hrdina filmu „Maska“ má pouze základní vzdělání. Jeho cesta byla poněkud trnitější než u Cameron. Jeho rodina se potýkala s finančními problémy. Otec byl bez práce a matka vážně onemocněla. Proto musel Jim místo školy vydělávat peníze. Začal pracovat jako vrátný.

Simona Krainová (45)

Zkoušku dospělosti vyměnila za školu života. Modelka Simona Krainová odstartovala v šestnácti letech svou modelingovou kariéru. Jak sama tvrdí, školu nepotřebuje. Nikdy totiž nemusela ukazovat svůj životopis. Holt měla štěstí.

David Kraus (38)

Ani muzikant David Kraus nemá dokončenou školu. Na Ježkově konzervatoři si nesedl s profesorem Eduardem Klezlem, který ho údajně šikanoval. Dokonce na něj David poslal inspekci. Jeho nenávist k němu byla tak silná, že školu raději opustil.

Jan Antonín Duchoslav (53)

Viki Cabadaj z filmu „Sněženky a machři“ má také jen základní vzdělání. Z gymnázia ho vyhodili, protože dával přednost flámům před studiem. Živil se tedy jako posunovač na dráze, rekvizitář, prodavač ramenních vycpávek nebo jako lyžařský instruktor.

Michal David (57)

Diskokrál se vykašlal na studium na konzervatoři a dal přednost umělecké dráze. Prý stejně nebyl dobrý student.

Keanu Reeves (53)

Keanu nikdy nebyl studijní typ. Během pěti let vystřídal čtyři střední školy. Žádná se mu nezamlouvala a částečně ho omezovala jeho dyslexie. Svou hereckou kariéru odstartoval už v devíti letech, ale naplno se jí začal věnovat až v sedmnácti. To ho vyhodili z umělecké školy v Torontu. Keanu kromě herectví vynikal i ve sportu. Kdyby neutrpěl zranění, možná bychom ho znali, jako profesionálního hráče ledního hokeje.

Quentin Tarantino (55)

Režisér kultovních trháků jako je například „Pulp Fiction“ nebo „Kill Bill“ opustil střední školu už v prvním ročníku. Zalhal o svém věku s stal se uvaděčem v pornokině Pussycat Theatre v Kalifornii. Možná i to bylo impulsem k tomu, aby šel studovat herectví. Kdo ví.

Tatiana Vilhelmová (39)

Táňa studovala na Pražské konzervatoři obor herectví. Bohužel studium nedokončila. „Tu školu jsem měla ráda. V ročníku byli skvělí kolegové, ale dostávala jsem nabídky na práci a já je nechtěla odmítat. Tak mě těsně před maturitou vyhodili,“ prohlásila kdysi herečka.

Anna Geislerová (42)

I naše nejobsazovanější herečka Aňa Geislerová nedokončila školu. Po základní škole byla přijata na Pražskou konzervatoř, ale studium ukončila. Rozhodla se věnovat modelingu a odjela do Milána.

Sdílejte článek

Přečtěte si také