TopStar

14. ledna 2019 16:09

Zombie apokalypsa zachvátí celý svět už začátkem února!

Buďte bez obav, řeč je o seriálovém hitu The Walking Dead (Živí mrtví), který se už začátkem února vrátí na světové televizní stanice a představí tak fanouškům druhou polovinu 9. sezóny. Říkáte si, co takový seriál o zombie apokalypse může po tolika letech ještě nabídnout? No to byste se divili! A pokud se divit chcete, čtěte dále!

Už nějakou dobu se spekuluje, že se seriál stanice AMC Živí mrtví nezávratně blíží ke konci a to především kvůli enormnímu poklesu sledovanosti začátku 9. sezóny, která klesla přibližně o 50% . Nová řada měla totiž poskytnout naprostý zvrat a především díky rozloučení Andrewa Lincolna alias Ricka Grimese jako hlavní postavy s celým seriálem. No, je tu jedno ale! Rick sice ze seriálu zmizel, nikterak bolestné a vlastně ani moc akční to nebylo.

No a náhle uběhlo šest let. Dlouhých šest let, kdy divák vlastně moc nechápe, co se událo, co se změnilo, a proč jsou všichni někdejší parťáci tak negativně naladěni jeden vůči druhému. Seriál se posunul ze zombie řežby na postapokalytické drama, kde jsou zombie poslední dobou spíš jen pro zpestření děje. Jde primárně o vztahy mezi postavami, o boj vůdčích individualit, ale především velmi pestře vyobrazenou psychologickou stránku každého jednotlivce. Ať už jde o necitelného a krutého Negana, který vlastně nějaký ten cit (a dost silný) má, o milující Michonne, která smrtí Ricka přišla v podstatě o vše (včetně milého úsměvu) a nad vodou ji drží jen děti, které jí jejího milého nahrazují. No a nebo ať jde o Judith, která jde po stopách dvou již zesnulých mužů svého srdce - otce a bratra Carla.

Perfektní trio v podobě Jesus - Aaron - Daryl celou sezónu zachraňovalo, ovšem to až do posledního dílu, kdy věčně suverénní a ironický Jesus bez jakýchkoli předpokladů zemřel (což není ještě potvrzeno, ovšem všichni již počítáme s tím nejhorším a tím, že Jesus se už na nohy nepostaví). Fanoušci se tedy nestačili oklepat ze smrti hlavní postavy Ricka a náhle přišli o dalšího oblíbence. A to vše kvůli obávaným nepřátelům z komiksu – Šeptačům. Jde o skupinu lidí, kteří stahují zombie z kůže, mohou se tak bez problémů mezi nemrtvými pohybovat a dodávají seriálu nový hřbitovní nádech.

No a co nás čeká teď? Hlavně Negan. Oblíbený záporák všech fanoušků a drsný ‚‚strýček‘‘ (už ne tak) maličké dcery Ricka Grimese Judith. A právě Negan konečně uprchne z cely a najde znovu svou hračku/lásku/životní prioritu - baseballovou pálku Lucille. Naopak Daryl náhle zcela ztrácí svůj potenciál, je odsunut do pozadí a vlastně působí jako nudný uplakánek. Doufejme tedy, že i jeho dějová linka se vrátí k zaběhnutým zvykům, jinak by celý seriál stál už jen a pouze na Neganovi. Poslední díl první poloviny 9. řady v sobě konečně opět nesl hororový nádech, nečekaný a neuzavřený závěr je pro každého fanouška neuvěřitelně trýznivý.

Má tedy seriál stále ještě co nabídnout nebo už by skutečně měli tvůrci zombie apokalypsu ukončit? No, to posuďte sami už 10. února, kdy vyjde druhá polovina 9. sezóny. Ale podle nás se seriál dostává do starých kolejí a raketově stoupá zpět k vrcholům kvalitních seriálových počinů.


Přečtěte si také