TopStar

30. prosince 2013 12:48

Zranění hlavy: Kdo ze slavných přežil jen zázrakem a kdo to štěstí neměl? (FOTOGALERIE)

Nehoda bývalého pilota F1 Michaela Schumachera, který v okamžiku publikace tohoto článku bojoval v nemocnici v Grenoblu o život, připomíná hned několik vážných zranění hlavy známých osobností. Některé hvězdy měly štěstí. Jiné méně. A někdo žádné...

Pokud Michael Schumacher svá zranění přežije, může za to děkovat helmě, kterou měl v okamžiku nehody nasazenou.

Helma by možná bývala zachránila i život pětačtyřicetileté herečky Natashy Richardson (manželka herce Liama Neesona). Natasha si ji ale nenasadila, protože lyžařský výcvik v březnu 2009 v kanadském horském středisku Mont Tremblant absolvovala prakticky na rovince. Nicméně upadla tak nešťastně, že na následky zranění zemřela, přestože se sama zvedla a usmívala. Za hodinu od pádu ale doško k bezvědomí kvůli krvácení do mozku a Natasha zemřela.

Brankář fotbalové reprezentace Petr Čech měl namále v roce 2006, kdy mu prakticky prokopnul lebku hráč Readingu Stephen Hunt v Premiere League. Petr Čech uvedl, že si srážku vůbec nepamatuje. V nemocnici byl deset dní, rekonvalescence se protáhla na týdny.

Bavič Petr Novotný se znovu narodil, když utrpěl zranění při adrenalinovém bungee-jumpingu. Stejnou dávku štěstí si vybral i kytariska skupiny Rolling Stones Keith Richards, který spadl z palmy, na kterou vyšplhal v drogovém opojení. Jeho parťák Mick Jagger tehdy prohlásil, že Keith přežije všechno, včetně atomové války. "Naživu zůstanou jen švábi a Keith. Vyleze zpod stolu, odplivne si a řekne: Fuj, to byla ale pecka!"

O obrovské klice může hovořit také frontman skupiny Elán Jožo Ráž, kterého srazil neopatrný řidič z motorky 20. června 1999 v Bratislavě. Návrat do života trval rok a Joža zážitek z klinické smrti definitivně změnil nejen po fyzické stránce.

Mimochodem klinickou smrt neprožily slavní jen díky zraněním. Dagmar Patrasovou k ní dovedla nemoc, Jiřího Bartošku alergie na železo. Přiznal ale, že v jeho případě se žádný tunel ani světlo na jeho konci nekonaly.

Podrobnosti ke zranění Michaela Schumachera:

Sdílejte článek
Štítky zranění Rolling Stones helma Michael Schumacher fotogalerie Liam Neeson Mick Jagger Petr Čech Keith Richards klinický

Přečtěte si také