TopStar

15. září 2017 11:55

vedran

Zuzana Bubílková myslí na stáří: vyrábí a prodává náhrdelníky z korálků

Herečka a novinářka Zuzana Bubílková myslí na zadní vrátka. Jak sama říká, jednou přijde den, kdy si bude muset vydělávat i jinak než satirou, a tak rozjela nový byznys, který jí spadl do klína úplnou náhodou. A za vším je její syn žijící v Los Angeles.

Málo se ví, že syn Zuzany Bubílkové Tomáš je v Los Angeles velmi úspěšný konstruktér filmových aut, jehož díla se objevila v posledních snímcích ze série Rychle a zběsile.

Než se však k této práci úplně probojoval, vystudoval speciální školu, na jejímž konci přišla zajímavá nabídka, totiž, že si někdo z rodiny může gratis vystudovat jeden z nabízených oborů. A to byla šance pro Bubílkovou, která zvolila ruční práce.

„Ruční práce jsem samozřejmě dělala, ale nikdy ne profesionálně, natož abych se tím nějak živila. Před pár lety jsem ani netušila, že jsou nějaké korálkárny a že se korále dají někde objednat. Jako pletla jsem a háčkovala, ale tohle je jiná disciplína. Dokonce jak jsem teď byla v L.A., tak jsem udělala dvě stě náhrdelníků,“ směje se Zuzana Bubílková, jež svou práci vystavuje v galerii v Olomouci.

„Spolupracuji tady s jednou módní návrhářkou. Už se nám to rozjelo natolik, že si nás žádají i na módní přehlídky, teď budeme někde na Moravě, pak zase na besedě v Bruntálu a takhle jezdíme v podstatě po celé republice. Je fajn, že díky certifikátu můžu stejný obor vyučovat, jenže ono není koho, protože mladí si to koupí a starý na to nevidí. Ve volných chvílích tedy dělám tohle, a tak trochu se připravuji na stáří, abych si tím mohla přivydělávat,“ dodala na závěr Zuzana Bubílková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také