TopStar

29. listopadu 2013 14:20

Dagmar Dandová

Zvěřina říká: Přestaňte mučit zvířata!

Chcete se zítra potkat s hercem Janem Čenským, modelkou Hankou Mašlíkovou, DJem Petrem Zvěřinou nebo herečkou Patricií Solaříkovou a ještě podpořit dobrou věc? Zítra (30. 11. 2013) se na Jungmannově náměstí v Praze 1 od 16 hodin sejdou lidé, kterým není lhostejná problematika toulavých psů v Evropě.

Způsob řešení problému je například v Rumunsku naprosto alarmující, protože denně jsou na ulicích „legálně“ ubity stovky psů. A když se psi dostanou do útulků, jejich zabíjení pokračuje i tam. Ostatně jednoho takového psa z rumunského útulku adoptoval i známý herec Steven Segal (viz připojené video).

Podobný problém je i v Bulharsku, kde je ročně ubito v tzv. útulcích 50–100 tisíc psů z celkového množství cca čtvrt milionu. V Řecku je každý rok před začátkem turistické sezony pomocí otrávených návnad zabito kolem deseti tisíc psů. Přestože jsou všechny tři tyto země členy EU, jsou v nich za tichého přihlížení Bruselu používány necitelné a 21. století neodpovídající způsoby likvidace zvířat.

Proto chtějí VIP osobnosti svou účastí na akci dát najevo svůj nesouhlas a snažit se pomoct zastavit nehumánní způsoby utrácení psů nejen v Rumunsku, ale i všude jinde.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také