Prima Style

8. září 2014 15:20

Lucie Průchová

10 věcí, které děláte každý den, ale ničíte si tím tělo!

10 věcí, které děláte každý den, ale ničíte si tím tělo!

Většina lidí se vyhýbá věcem, o kterých jsou přesvědčeni, že škodí jejich zdraví a tělu. Máme pro vás ale činnosti, které vám také škodí, jen se o nich tolik nemluví...

1. Fénování vlasů

Říkáš si, co může být špatného na fénování vlasů?! Při častém fénování dostávají vlasy opravdu zabrat! Velice často se stává, že začnou vypadávat, takže pozor na to!

2. Okusování tužky

Kousání tužky také není nejrozumnější! Můžeš si tím poškodit zuby!

3. Pojídání citronů

Citrony jsou zdravé, to ano, ale nemají se jíst tak často a ani pít moc citronové šťávy. Kyselost citronů totiž napadá zubní sklovinu, a tak lehce vzniká zubní kaz!

4. Mlsání popcornu

Možná se ti stalo, že ti zůstal popcorn v zubech, ale asi jsi nevěděl, že ti to může způsobit infekci. A jestli rád rozhryzáváš neotevřenou kukuřici, můžeš si například zlomit kus zubu! Tak pozor!

5. Nesprávné běhání

Možná tě překvapíme, ale i běhání může být vlastně velice nebezpečné a nezdravé! Pokud neovládáš pořádně techniku běhu, neběháš na vhodném povrchu a ve správné obuvi, koleduješ si o zranění kloubů!

6. Sedavé zaměstnání

Myslíš si, že sedavé zaměstnání je v pohodě? Tak to se velice mýlíš, protože sedět víc než 6 hodin znamená větší riziko srdečního infarktu až o 64 %. Takže, co takhle se každou hodinku alespoň na 5 minut zvednout ze židle a trošku se protáhnout?!

7. Práce u počítače

Jestli patříš k lidem, kteří sedí celý den u počítače a používají ho jako pracovní nástroj, měl bys vědět, že to není ani trošku zdravé! Neustálé koukání na obrazovku poškozuje tvůj zrak a způsobuje bolest hlavy!

8. Opalovací krémy

Ještě ses nenaučil, že se nechodí v létě na sluníčko bez opalovacího krémů? Opalovací krém brání pronikání UV záření do pokožky a zabraňuje nejen vzniku rakoviny kůže, ale i stárnutí pleti způsobené nadměrným opalováním!

9. Spánek v teplých ponožkách

Spíš v ponožkách? Na tom přece také není nic špatného, ne? Omyl! Mít ponožky na nohách během spánku údajně brání buňkám při okysličování, a dochází tak k poškozování buněk pokožky nohou.

10. Každodenní sprchování

Kažodenní sprchování v horké vodě a mytí mýdlem není vůbec zdravé! Odstraňuje se jím mastný povrch pokožky, který tě chrání před vnějšími vlivy!

Sdílejte článek

Přečtěte si také