Fotogalerie

27. července 2015 18:05

redakce Prima Lajk

GALERIE: Podívejte se, jak by vypadaly sexy herní hrdinky, kdyby měly postavu jako normální holky

Jsou supersilné, mají supervnady a přitom jsou občas hubeňoučké, že by se v realitě sotva udržely na nohách. Takové bývají ženské postavy v počítačových hrách. Nebo ne?

Představte si, že někdo použil Photoshop obráceně, než jak se běžně používá - kila přidal, místo aby je ubral a ženské tvary nepřifouknul, ale spíše trochu upustil. Přesně tohle udělal tým americké asociace zabývající se poruchami příjmu potravy Bulimia.com. Vzal ikonické herní hrdinky - třeba Laru Croft nebo Cortanu - a upravil jim postavu, aby odpovídala průměrné americké ženě.

Chtějí tím přitáhnout pozornost k nerealistickému a přehnaném zobrazování těla v počítačových hrách. Zatímco grafika se stále zlepšuje a bývá realističtější než dřív, postavičky - a obzvlášť ty ženské - bývají často přehnané a hodně vzdálené od průměru. "I když si to nepřiznají, tak si hráčky podvědomě utvářejí podle svých hrdinek představu o ideálním ženském těle. Když se pak podívají na to své, začínají být nespokojené, což může vést k psychickým problémům a různým poruchám příjmu potravy, jako anorexie nebo bulimie," vysvětlují na svých stránkách.

Možná herním vývojářům přecejen trochu křivdí. Jen si vzpomeňme na starou Laru Croft s muším pasem, přitom s obřími balóny na hrudi, a srovnejte ji s tou novou restartovanou - která už vypadá jako normální holka, co akorát ráda chodí do fitka.

Mrkněte do galerie a řekněte nám, jestli se vám líbí víc původní nebo "realistické" herní kočky:

Sdílejte článek
Štítky galerie porucha příjmu potravy Lara Croft Cortana

Přečtěte si také