5 DĚSIVÝCH věcí, které se vám stanou, když přestanete mít sex! Proč se nepouštět do celibátu?

Když s něčím přestanete, vaše tělo to pocítí. Pokud se vzdáte kouření nebo pití, tak svému organismu spíš pomůžete, ale co třeba sex? Tam to taková výhra není. Podívejte se proč…

Budete vystresovaníStudie prokázaly, že ti, kteří nemají sex, trpí vyšším krevním tlakem. Oproti tomu ti, kteří na to vlétnou často, jsou klidnější a uvolněnější. Výzkumy ukázaly, že ti, kteří začali se sexem až po dvacátém nebo i třicátém roce života, častěji trpěli úzkostmi.

Nebudete soustředěnějšíAčkoli se věří, že sexuální abstinence má pozitivní účinky na vaše duševní schopnosti, neexistuje vědecká studie, která by to prokázala. Naopak když vědci v USA a Jižní Koreji zkoumali myši a krysy, došli k závěrům, že sex ve zvířatech zlepšuje funkci mozku a také paměť!

Budete se stydětOpakování matka moudrosti. Abstinence snižuje vaši schopnost skočit do postele bez pochybností. Ty mohou vést k pořádné frustraci a strachu z intimity. Zároveň už na to nebudete mít tolik chuť.

Imunitní systém trpíSex je výhodný pro vaši imunitu, nejste tak náchylní k nemocem a infekcím. Když vstoupíte do celibátu, patrně se vás chytne víc chřipek atd.

Můžete mít potíže s erekcíMuži, kteří už delší dobu neměli sex, jsou náchylnější k poruchám erekce. Možnost těchto problémů je vyšší i u mužů, kteří si užívají jen jednou týdně.

Dobrá zpráva pro ženyDámy mohou část problémů spojených s abstinencí vyřešit masturbací, ale jen ta, které se týkají fyzické stránky, co se týče těch psychických, tam vám robertek nepomůže.

Sdílejte článek
Štítky Jižní Korea erekce sex abstinence USA

Přečtěte si také