Sex a vztahy

18. srpna 2015 16:45

Tereza Javorová

Kdy vám během sexu nejvíce buší srdce? Odvážná redaktorka se nechala změřit během soulože

V časopisech nás přesvědčují, že pár minut soulože vydá za hodinu strávenou v posilovně. Jak je to ale doopravdy? A kdy nám během sexu buší srdce nejvíce? Pro vědu se "obětovala" odvážná redaktorka a tep si nechala po celou dobu soulože měřit.

Redaktorka zábavné stránky Reddit s přezdívkou noveltysin se možná fanynkou seriálu Masters of Sex, a proto se rozhodla povýšit svoje milostné hrátky na vědecký experiment. A o nejintimnější informace se podělit s celým světem. Před sexem si na ruku nasadila přístroj Fibit, který jí po celou dobu soulože měřit tepovou frekvenci.

Jak dopadla?

Srdce jí začalo bušit, když byla v poloze na koníčka a rajtovala na partnerovi. Pak jí ale začal docházet dech a přešla do polohy na zádech. Poté, co si trochu odfrkla, ale přišlo rapidní zvýšení tepové frekvence. Redaktorka vyvrcholila! Srdce jí tlouklo podobně rychle i během partnerova orgasmu a pak následovalo konečné zklidnění. Celkový čas: asi 9 minut. Tepová frekvence byla nejvyšší právě, když byla žena nahoře a když měla orgasmus.

Redaktorka ale přiznává, že nejspíš nemůže být relevantním vzorkem či modelem, jak sex prožívají všechny ženy. Nicméně její experiment z části potvrzuje už studii z roku 1956 doktora Barletta, která se zabývala fyziologickými změnami během soulože.

Sdílejte článek
Štítky orgasmus experiment sex Reddit

Přečtěte si také