Videa

25. března 2015 08:50

Ivana Nádvorníková

Angelina Jolie: Nemá vlastní prsa, teď přišla i o vaječníky

Hollywoodská herečka Angelina Jolie opět šokovala... Kvůli strachu z rakoviny si nechala po ňadrech odebrat i vaječníky. Lékaři u ní totiž zjistili velké dispozice k této zákeřné chorobě.

„Chci, aby i ostatní ženy s tímto rizikem věděly o těchto možnostech,“ svěřila se herečka deníku The New York Times a přiznala, že zákrok už sice nějaký čas plánovala, ale zatím ho odkládala. Poslední testy bohužel ukázaly na velké riziko vzniku rakoviny vaječníků, a tak přestala váhat. Nejtěžší prý bylo připravit se psychicky na předčasnou menopauzu.

„Už nikdy nemůžu mít děti a očekávám nějaké fyzické změny. Přijmu ale v klidu všechno, co přijde. Ne proto, že jsem silná, ale proto, že je to součástí života. Není třeba se bát.“ Herečka se svěřila, že operace podstoupila hlavně kvůli svým dětem. Nechtěla totiž, aby přišly o matku.

Ona sama totiž smrtí své matky, která umřela v 56 letech, velice trpěla. „Mám důvod žít, abych viděla své děti vyrůstat a poznala svá vnoučata,“ svěřila se Angelina Jolie. Díky úspěšné operaci se tak riziko rakoviny snížilo na pouhých pět procent.

Pikoška na závěr: 14. června 2014 povýšila britská královna Alžběta II. Angelinu Jolie do šlechtického stavu.

Iv

Podobné články

Další videa najdete zde.

Sdílejte článek
Štítky operace ňadra Alžběta II. riziko herec The New York Times vaječníky Angelina Jolie Angelina Jolieová New York Times

Přečtěte si také