Videa

3. května 2014 15:30

Ivana Nádvorníková

Byly na těle Ivety Bartošové známky domácího násilí? Rychtářovi zvoní hrana!

Vypadá to, že Iveta Bartošová ani po smrti nebude mít jen tak klid, kvůli němuž sebevraždu spáchala. Její bývalý manžel, který se jí držel jako klíště, se jen tak pustit nehodlá. Dělá všechno pro to, aby okolo něj coby momentální "hvězdy", byl mediální humbuk co největší.

Parazituje na obrovské lidské tragédii o to víc, že šlo o známou osobnost, její smrt tudíž nikoho nenechává klidným a bez zájmu.

Pieta, pokora, smutek, úcta k mrtvým (ani živým) tomuto pánovi vůbec nic neříká. Sám nezdravě vypadající, labilní psychicky, snaží se usápnout každou kapku pozornosti. Ber, kde ber. Tu pláče, tu se pere a nechvává ošetřovat, opíjí, přelézá ploty, podává žaloby, vyhrožuje, a to vše za pečlivé pozornosti fotoaparátů a kamer.

Mediální odpadekJe vidět, že se tenhle člověk za tři roky vedle mediální hvězdy naučit, jak dobře udělat publicitu. Nenaučil se jen, že jsou hranice, za které se nejde, a co je to "mít úroveň". A tak předkládá médiím "špeky", z nichž se jedné polovině národa zvedá žaludek, a druhé bezmocně zatínají pěsti. Kam až je schopen zajít? Kamkoli?

Co se už nikdy nedozvímeA když to teď vidíme, ptáme, se: jak soužití s takovým člověkem mohla snášet Iveta Bartošová a bývalá manželka Josefa Rychtáře Darina Nová? Od té první už se to nedozvíme, ta druhá už roky mlčí.

Posledních pět minut slávyJedno je jisté. Rychtář má svých patnáct minut slávy už téměř za sebou. Bez jeho slavné manželky totiž po něm neštěkne ani pes. Svou labutí píseň může zpívat maximálně do chvíle, než budou Ivetiny ostatky uloženy na hřbitov. Pak už ho čekají jen výslechy a soudy.

Sjednotil národJedno mu musíme nechat: po nějaké době díky svému chování vzácně sjednotil národ, který mu jednomyslně dává palec dolů.

Jak to bylo s Ivetou?Už v den smrti, před branky uhříněvského domu, před televizní kamerou s patřičným patosem upozorňuje, že ač je smutek a on nesmírně trpí, přesto je oblečen v bílém (!). Chce tak symbolicky ukázat, že on je nevinný jako ta holubička?

Domácí násilí

Česká policie je možná pomalá, nicméně důkladná. Zatím je prokázané, že Iveta Bartošová nespáchala sebevraždu ani pod vlivem alkoholu, ani prášků. A že tou ženou, která našla smrt pod kolejemi vlaku, byla opravdu ona. Okolnosti její smrti se nicméně prověřují dál. Najdou se na jejím těle stopy násilí? Nebo ještě něčeho jiného? To se dozvíme už brzy.

Policie už vrátila Rychtářovi všechny osobní věci, které měla zpěvačka u sebe, když šla ke kolejím, během pondělka by měla vydat také tělo. Není ovšem dosud jasné, komu.

iv

Sdílejte článek

Přečtěte si také