Videa

17. dubna 2013 10:50

Blanka Konrádová

Dcera Tomáše Töpfera čeká na usmíření!

Kolik má Tomáš Töpfer, šéf Divadla Na Vinohradech, dětí? Tím si žádný muž nebývá moc jistý, ale herec má určitě dvě dcery z prvního manželství, o které v jejich věku jedenácti a třinácti let přišel. Exmanželka je totiž v roce 1987 odvezla na návštěvu dědečka do USA a zůstala tam s nimi navždy.

Pro herce to bylo trauma, protože na nich lpěl, ale život ve svobodné zemi jim přál. Obě svoje šance zúročily. Starší vystudovala divadlo a nyní je v Portlandu učitelkou, mladší Marta Töpferová se stala uznávanou zpěvačkou. Je světově proslulá pro svůj hluboký, zvučný hlas a poetické písně. První desky nazpívala ve španělštině, kterou pochytila ještě v Česku, protože její rodiče se stýkali s kamarády z Chile.

Tenkrát jako dítě slyšela poprvé latinskoamerickou hudbu a svoji lásku k ní pak naplno rozvinula v USA, kde je silná hispánská komunita. Začala se systematicky učit španělštinu a dnes dokonce dává hodiny latinskoamerického zpěvu. V Martě se spojují tři kultury – česká, anglická a španělská. Doma se ale vedle New Yorku, kde poslední dobou žila, cítí i v Praze a hodlá se do ní přestěhovat. A i když o tom otevřeně nemluví, ráda by také obnovila vztahy se svým otcem, které nejsou tak vřelé, jak by mohly být. Nebyl ani na jejím pražském koncertě v Jazz Docku. Prvním českým hudebním počinem Marty Töpferové je deska Milokraj.

Ivana Bachoríková


Přečtěte si také