Videa

23. března 2015 08:50

Ivana Nádvorníková

Je to divné, ale Leoš Mareš je… věrný!

„Lepší je bejt druhej než třetí, to teď asi letí… lži jsou jako déšť… a už zase prší.“ Pamatujete? Tak tohle kdysi zpíval pán kožichů, moderátor Leoš Mareš.

Dnes je držitelem Českého slavíka a už 18 let uplynulo od doby, kdy poprvé usedl za moderátorský pult. A rádio, kde tehdy začínal, v Čechách vysílá už dokonce čtvrt století. Zatímco ve vztazích to tak není, v práci je Leoš Mareš až neuvěřitelně věrný.

„Chtěl bych si nafackovat za jednu věc. Tehdy jsem si totiž myslel, že rádio bude jen přestupní stanicí k televizi. A tak se celýmu rádiu omlouvám, protože tady je to skutečný řemeslo,“ říká dnes moderátor.

Tehdy byl mladý a nezkušený a chvíli to trvalo, než ho vůbec pustili do denního vysílání. „Našel ho tehdy Miloš Pokorný,“ vzpomíná tehdejší ředitel jeho mateřského rádia a dnes prezident Lagardére Active ČR Michel Fleischmann a dodává, že rok vysílal jen v noci, protože byl až moc živý. Musel se tedy trochu přizpůsobit. „Ale makal na sobě tvrdě.“ Pak mu našli parťáka – Patrika Hezuckého. Spolu vysílají dodnes. Jak jim to celé ty roky spolu šlo? Podívejte se!

Iv

Další videa najdete ZDE.


Přečtěte si také