Videa

15. února 2015 14:19

Lucie Průchová

Můžou být olympijští sportovci na nějaký sport „levý?“ Ano, ani oni nejsou 100%

Že nezvládnete skákat na švihadle pozpátku plynule a rychle… tak to nejste sami! Že bychom se u toho pravděpodobně přerazili, to asi netřeba zdůrazňovat. Ale že tuto a další dětské sportovní disciplíny nezvládnou ani Olympijští vítězové?! To je trochu překvapení pro nás všechny.

Mají doma medaile z olympiád a prestižních světových soutěží, ale teď měli ukázat dovednosti v pětiboji všestrannosti. Je to soutěž škol v pěti disciplínách.

Ondřej Synek nám řekl, že s žádným z těchto úkolů nemá problém, od malinka prý lezl po stromech, Hanka Kynychová prozradila, že by se nejraději někam zavřela.

Pražský pětiboj založil náš moderátor a bývalý desetibojař Roman Šebrle a soutěže se pravidelně účastní. Letos se ale nezapojil, jen předával medaile.

Roman se věnuje sportu stále, denně běhá a má rád i plavání, které mu ale moc nejde, plave prý moc pomalu. A co nemusí? Prý nemusí kolo, jízda na kole ho neuchvátila.

Slabá místa co se týká sportu mají i Ondřej a Hanka. Ondra nemusí běhání a Hanka se bojí bruslení, neumí na ledních ani na kolečkových bruslích.

To děti, které se zúčastnily této soutěže zvládají vše, takže je celkem možné, že z nich za pár let vyrostou naše další sportovní naděje.

Další články:

Sdílejte článek
Štítky Roman Šebrle Olympijské hry medaile sport Hanka Kynychová Ondřej Synek sportovní soutěž disciplína pětiboj soutěž Ondřej Synek pětiboj

Přečtěte si také