Videa

8. července 2013 16:21

Ivana Nádvorníková

Největší trhák z festivalu: Film Revival!

Největší trhák z festivalu: Film Revival!

Proč jít na Revival režisérky Alice Nellis?Protože to je vtipný film, který má zároveň hloubku a taky změní váš pohled na stárnoucí rockery.

„Já si myslím, že každý po čtyřicítce, včetně žen, je stárnoucí rocker,“ usmívala se spokojená režisérka Alice Nellis, maminka syna Františka, který se narodil jen měsíc po poslední klapce. „Obskakovali mě ke konci úplně všichni. Myslím, že točit film je pro nastávající maminku ideální práce,“ žertovala Alice Nellis na tiskové konferenci ke světové premiéře snímku hned poté, co s ostatními spolutvůrci a představiteli hlavních rolí sklidili upřímný potlesk novinářů. A ti bývají hodně kritičtí!

Filmovému příběhu o čtveřici stárnoucích rockerů, kteří se po čtyřiceti lety pokoušejí znovu rozdýchat svoji skupinu Smoke, se prakticky nedá nic vytknout. Karel Heřmánek, Miroslav Krobot, Bolek Polívka a Marián Geišberg by mimochodem klidně mohli se skvělou muzikou vyrazit koncertovat. „Jestli lidi nepřijdou do kina, tak žádný koncerty,“ komentoval tuhle možnost skvěle naložený Bolek Polívka.

V průběhu děje „tak nějak mimochodem“ dojde i na vážnější témata. Například umírání. „Smrt se blíží, je třeba si to užít,“ to je krásné heslo, které ve filmu zazní. „Ostatně blíží se k nám všem, že?“ podotkla Alice Nellis. „Takže bychom si to měli užít.“

Film bude mít premiéru v českých kinech ve čtvrtek 11. července.


Přečtěte si také