Videa

6. února 2015 09:50

Ivana Nádvorníková

Otrávili Landu! Už nechtěl ani skládat

Před pár lety přestala být hudba pro Daniela Landu radostí. A tak si vytvořil alter ego – kouzelníka Žita 44, aby měl čas se oprostit od toho, kým byl, a aby měl opět čas a chuť dělat hudbu.

Zdá se, že taktika zabrala. Dan prý údajně napsal šestnáct nových písniček. Jenže sejít se s ním na rozhovor není tak úplně jednoduché. Potřebujete se obrnit trpělivostí... a čekat! Naštěstí tentokrát stačila akademická čtvrthodinka, než se celá Danova kapela i s hlavním protagonistou sešla.

Po ukončení loňského turné měla kapela několikaměsíční pauzu. „Po turné to vypadalo všelijak, tak jsem rád, že je to teď aspoň takhle,“ okomentoval situaci v kapele Dan a zahájil válečnou poradu nad novou deskou.

Do poslední chvíle ale nebylo jasné, jestli deska bude, nebo ne. „Schválně jsem mlžil, abych měl na přípravu klid. Protože to neustálé dorážení všech poslední léta bylo tak únavný, že už se mi ani nechtělo psát,“ svěřil se.

Dan ale pořád pokračuje v plnění svých cílů nebo – jak on říká – kejklí, které si předsevzal. Jednou z posledních je velký megakoncert, který bude letos v září. Dan ho má už celý vymyšlený do posledních podrobností.

A co bude dál, až hudebník splní svou poslední kejkli? Podívejte se na video.

Iv

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také