Videa

19. září 2013 16:50

Dagmar Dandová

Podívejte se, jak probíhala Cocktail party Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Od 18. do 22. září se v Praze v atraktivní zóně poblíž Pařížské ulice ve fashion stanu představí ti nejlepší z české módy a bude i spousta překvapení navíc.

Tato módní událost je stejně jako všechny světové fashion weeky primárně zaměřená na podporu lokálního módního trhu. Kromě jednotlivých vstupenek si návštěvníci budou moci zakoupit fashion passy na celou dobu konání akce.

Na co všechno se můžete těšit?

Čtvrtek

První přehlídkový den otevře od 16 hodin komponovaná show komentující trendy. Představí se Viktoria Vittori, Marcel Holubec W., The Address Idea, Orsolya Csík. Módní přehlídku moderuje Lukáš Hejlík. Trend show navazuje na slavnostní ceremoniál přestřižení pásky. Pásku bude stříhat Viera Schottertová, tvář letošního MBPFW, Simona Krainová, ambasadorka PFW, Janina Šlemínová, ředitelka projektu MBPFW, Florian Mueller, Mercedes-Benz ČR CEO a ing. Oldřich Lomecký, starosta Městské části Praha 1.

Pátek

V pátek se můžete těšit například na kolekci značky NAVARILA Martiny Nevařilová, salonu DUSNI3, nebo Hany Havelkové.

Sobota

Exkluzivním hostem sobotní Gala Night bude Michael Sontag, uznávaný německý designér. Michael Sontag prezentuje své kolekce na Mercedes-Benz Fashion Berlin od roku 2009, kdy založil svou značku. Tvorbu vnímá jako celek, návrhy oděvů nechce nazývat kolekcemi, ale tvorbou, a jejich produkci jako kontinuální proces. Sezony na sebe navazují a staví jedna na druhé. Tímto přístupem chce Michael rozostřit hranice dnešního módního světa a vytvořit celek oddělený od parametrů jako je sezona, trend a věk zákazníků. V Praze představí svou kolekci S/S 2014.

Neděle

Závěrečný den bude patřit zejména mladým tvůrcům. Představí se VŠUP Ateliér módní tvorby Pavla Ivančice nebo to nejlepší z akce START-UP. START-UP je je prestižní módní soutěž pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také