Videa

28. června 2013 10:36

Blanka Konrádová

Ve Varech to žije! Podívejte se, kdo přišel na zahajovací večírek!

V KarlovýchVarech je na filmovém festivalu letos opět živo. Přijeli nejen “staří známí”, poprvé se tu oficiálně ve společnosti objevily také nové tváře. Podívejte se, kdo všechno si slavnostní zahajovací večer nenechal ujít.

Hokejový brankář Dominik Hašek přišel poprvé oficiálně s partnerkou Libuší Šmuclerovou a její dcerou Justýnou, herec Jiří Macháček vyvedl do společnosti svou partnerku Kristýnu, hvězda nového seriálu na Prima family Pohřešovaní Tereza Voříšková přijela s Markem Taclíkem a hudebník Ondřej Brzobohatý sice přišel na slavnostní zahájení se sestrou Rolou, ale na festivalu ho tajně doprovází Miss World 2006 Táňa Kuchařová.

Herecké a filmové osobnosti střídaly tváře známé z politiky i sportu. Hned v závěsu za prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou a jeho manželkou Andreou dorazila limuzína s hlavní hvězdou festivalu Johnem Travoltou.

Hollywoodská hvězda časový harmonogram příjezdu rozmetala na padrť, když se celých dvacet minut zdravila s fanoušky před hotelem Thermal. Travolta díky tomu na festivalu vzbudil jednoznačně největší rozruch.

Herec přijel do Varů představit svůj nejnovější film Killing Season (Sezóna zabíjení) a převzít Cenu za umělecký přínos světové kinematografii. Travolta se možná objeví i na promítání slavného snímku Pomáda v karlovarském letním kině.

Slavnostní zahájení v hotelu Thermal moderoval už tradičně Marek Eben. Dojatý prezident festivalu Jiří Bartoška přivítal hosty už podvacáté. A hlavní hvězda John Travolta poznamenal, že o Varech už slyšel tolik, že prostě musel přijet.

Festival zahájil snímek Pěna dní, do příští soboty diváci budou moci zhlédnout více než dvě stě celovečerních, dokumentárních i krátkých filmů.

Na festival dnes přijel i režisér Vojtěch Jasný. Jeho snímek Všichni dobří rodáci v Karlových Varech zažije obnovenou premiéru. Promítat se zde bude restaurovaná digitální verze.

Skutečně hvězdná je na festivalu i účast francouzského režiséra Michela Gondryho. Mezinárodní porotě předsedá další známá osobnost, režisérka a scenáristka Agnieszka Holland.

Festival ve Varech, to není jen oficiální promítání filmů a doprovodný program, ale také spousta večírků. Všechny dnes odstartují grandiózním večírkem v Puppu. Samozřejmě na večírku nebudeme chybět ani my, ani naše módní policistka, pichlavá Leni Pechová.

Jana Divišová

Video VIP zprávy Kdo přijel na zahájení filmového festivalu:


Přečtěte si také