Videa

1. října 2015 14:31

redakce Prima Lajk

VIDEO: Facebook se revolučně změní. Budeme mít videa místo profilovek?

Populární sociální síť plánuje výrazné změny na vašich profilech. Videa jsou čím dál tím populárnější a tvoří větší část obsahu, takže si do budoucna budete moct třeba místo profilovky nahrát až sedmisekundové video…

A tím změny nekončí. Podobně jako Snapchat vám Facebook umožní zveřejnit profilovou fotku jen na omezený čas, po jehož uplynutí se snímek sám smaže. Změny se zatím testují na okruhu uživatelů v USA a Velké Británii, nicméně do několika měsíců by mohly být dostupné globálně.

Společnost mluví o třech změnách, které vám dovolí ukázat, jací jste a zároveň lépe kontrolovat obsah, který na profilu máte. První je možnost pohyblivých profilovek alias profilových videí. Zajímalo by nás, jak se budou videa cenzurovat, až se někdo pokusí nahrát profilovku během víkendové party a podobně.

Ale rozhodně se neinspirujte těmito profilovkami!

Další novinkou je možnost nastavit si profilovku jen na určitý čas, takže budete moct zveřejnit třeba vzpomínkovou fotku na svoje narozeniny (ano, ukázat, jak jste byli roztomilí) právě jen na ten slavný den bez toho, abyste se pak obtěžovali její výměnou za původní snímek.

Kromě drobnějších změn, jako je přesunutí profilovky do středu obrazovky a její zvětšení, se Facebook zaměřil i na to, abyste měli kontrolu nad tím, co vidí na vašem profilu ostatní. Navíc přibude možnost krátkého „životopisu“, který vás představí.

Sdílejte článek
Štítky Facebook

Přečtěte si také