Sex a vztahy

12. května 2020 17:13

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Sex hodně a často neukazuje na kvalitu vztahu! Jak často je pro šťastný vztah ideální?

Už to tady bylo mockrát. Nejen mladí lidé se snaží mít sex co nejvíce, protože je to prý ukazatelem kvalitního a šťastného vztahu. Odborníci zjišťovali, kde je pravda.

Otázkou je, zda vůbec existuje ideální frekvence sexu. Milovat se několikrát do roka je evidentně málo, několikrát za noc už je docela dost. Dalo by se říct, že úplně ideální frekvence sexu je taková, jakou si ji všichni zúčastnění nastaví. Přesto se vědci zaměřovali na to, jak častý sex vám zaručí spokojený vztah. Došli k závěru, že ke šťastnému a spokojenému vztahu byste se měli milovat asi jednou týdně – odpovídá to i studii z roku 2017.

Dle ní se jeden průměrný pár miluje asi 54x za rok, což odpovídá zhruba frekvenci jednou týdně. Ještě častější sex prý nemá vliv na duševní pohodu partnerů ani na kvalitu jejich vztahu. Lidé do 30 let se však obvykle milují dvakrát tolik, tedy klidně dvakrát týdně a víckrát, přičemž s přibývajícím věkem pak frekvence klesá. Odborníci však radí, abyste přestali počítat a oddávali se milování tak často, jak budete chtít a jak budete mít chuť. Jedině tak totiž dojdete opravdové spokojenosti.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztahy

Přečtěte si také