návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Sex a vztahy

ODHALENO: Šťastné manželství se odvíjí od kariéry muže, potvrdila studie. Proč to tak je?

Rozvodovost celosvětově neustále stoupá. Ale co je za rozpadem manželství? Vědci objevili zajímavá data.
Vydáno: 05.02.2020
svatba
Autor: istockphoto svatba

To, že se rozvodovost celosvětově zvýšila o 251 procent, není sice nic nového, avšak je to smutné. Ale proč se lidé rozvádějí? No, na zajímavou studii přišli vědci harvardské univerzity, kteří sledovali víc než 45 let data více než 6300 párů. Bylo zjištěno, že i když se partneři hádají a rozvádějí se z různých důvodů, míra pravděpodobnosti jejich rozvodu se zvyšuje o 30 procent, pokud je muž nezaměstnaný. Muži s částečným úvazkem nebo bez práce se s největší pravděpodobností rozvedou. A to dokonce, i když je to tak proti jejich vůli. Pokud muž zůstane z jakéhokoliv důvodu nezaměstnaný, obvykle to vede k nesvárům, napětí a konci vztahu.

V případě žen to tak není. Většina žen je totiž zaneprázdněná tím, aby vyvážily starost o domov a svou kariéru. Ovšem zaměstnání ženy nemá žádný vliv na pravděpodobnost rozvodu. Je však třeba ještě připomenout, že studie nezohlednila páry stejného pohlaví. Když je někdo finančně nezávislý, je to považováno za atraktivní, zatímco když je zadlužený, má to opačný efekt. 75 procent žen v průzkumu uvedlo, že nebudou randit s mužem, který má dluhy.

Žena se rozptýlila předěláváním domů.

Žena kvůli rozvodu rekonstruuje staré domy a vydělala už 2,5 miliónů. Návod, jak na to, našla na YouTube

Článek je zařazen v: vztahy , Sex , manželství , studie , šťastné manželství

reklama