Sex a vztahy

20. ledna 2021 20:34

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Ženy podvádí kvůli sexu a muži kvůli lásce! Znáte pravdu o největších mýtech o nevěře?

Jestli si myslíte, že muži častěji podvádí kvůli sexu, tak se mýlíte. Je to překvapivě trochu jinak.

Alicia Walker provedla rozsáhlý výzkum pro svou novou knihu Chasing Masculinity a její zjištění rozbíjí genderové stereotypy o nevěře. Muži si podle ní více váží emocionálního spojení a intimity, přitom drtivá většina žen hledala čistě jen sexuální uspokojení. Ve společnosti však vládne takové přesvědčení, že právě muži jsou ti, kteří častěji podvádějí kvůli sexu a že jej nikdy neodmítnou a mají podvádění dokonce v genech. To ale není pravda. Drtivá většina mužů ve výzkumu toužila po intimitě a pozornosti, kterou doma nemohli získat, a proto začali hledat jinde. Muži chtěli, aby je žena pochválila, poslouchala je a podporovala je v jcjich snech. Chtělo zkrátka přítelkyni, samozřejmě doplněné o hodiny smyslného sexu, líbání a doteky.

Ale většina žen chtěla naopak sex bez příkras, přesněji řečeno takový, při kterém by dosáhly orgasmu – nechtěly úplně takové muže, kteří by chtěli romantiku nebo byli příliš závislí na citových vazbách. Navíc každý svobodný muž ve výzkumu uvedl, že orgasmy jejich partnerek jim poskytly větší potěšení. To, že dovedou partnerku až k vrcholu, je pro ně totiž symbolem sexuální zdatnosti a důkazem mužnosti. Svou schopnost uspokojit ženu viděli jako zvláštní dovednost a posílilo to jejich sebevědomí. Muži často věřili, že o ně partnerky nemají zájem a je nemožné je potěšit či uspokojit, pokud nedostali nějakou pochvalu. Tu pak hledali u milenky ve formě takových vět jako: "Tvoje žena má štěstí, že tě má". Pak se cítili mužnější a spokojenější.

Nedávný výzkum také ukazuje, že řada mužů touží po monogamii a je věrná jedné osobě dalo více, zatímco mnoho žen má víc než jednoho sexuálního partnera, ať už přiznaně nebo tajně. I když jsou muži častěji aktivní na různých seznamkách, tak ženy jsou ty, které se k aféře častěji doopravdy odhodlají. Ženy byly také velmi chytré v tom, jak šly na své podvádění, pečlivě zvážily možnosti a vybraly si někoho, kdo nenarušil jejich soukromí. Navenek si však udržovaly dokonalou image. Většina žen se vyhýbala mužům, kteří chtěli víc než jen sex. Nemohly si dovolit partnery, kteří by později mohli ohrozit bezpečnost jejich rodin. Přestože jsou tedy ženy často viděny jsou citlivé a soucitné, tak pokud jde o jejich sexuální uspokojení, pokud nenajdou uspokojení u svého partnera, zbaví se ho. Naproti tomu muži by rádi i nadále vídali milenku, která byla v posteli skvělá, pokud by k ní měli citové pouto.

Sdílejte článek
Štítky láska nevěra výzkum sex podvádění mýtus mýty o nevěře

Přečtěte si také