5 překvapivých sexuálních faktů. Vážně ženy dosahují orgasmu v hlavě, a proč sex posiluje kosti?!

Sex je pro zdraví velmi užitečný, to už ví asi každý. Jak je možné, že nás sex dokáže ochránit před příznaky demence, zlepšuje zrak a ještě tlumí bolest, nad tím jsme si lámali hlavu.

1) Sex chrání před demencí. Po 35. roku věku člověk přijde o sedm tisíc mozkových buněk. Právě sex však pomáhá nové buňky vytvářet, tvrdí vědci z princetonské univerzity. Takže čím víc sexu, tím víc buněk v hippokampu. Naopak deprese a nedostatek sexu buňky mažou.

2) Ženy prožívají orgasmus v hlavě. Proto musí být co nejvíc uvolněné. Pokud nejsou nebo se jim to se současným partnerem nedaří, možná je na čase ho vyměnit za trpělivějšího. Pomoci mohou také představy.

3) Sex kontroluje zrak. Oční svaly jsou po sexu v uvolněnější poloze, proto jedou na opravdový výkon. Proto hodně lidí po sexu hůř vidí, oči se přestanou tolik zatěžovat. Jestli to tak máte taky, je čas zajít na oční – sex může tímto způsobem napovědět.

4) Sex posiluje kosti. Ženy v menopauze, které měly sex jednou týdně, měly v těle vyšší hladinu estrogenu, zjistili vědci. Ten ochraňuje kosti před osteoporózou.

5) Sex proti srdečním chorobám. Už dovádění třikrát týdně snižuje riziko mrtvice a infarktu, týká se to hlavně žen. Endorfiny uvolňované při sexu totiž neutralizují stresové hormony.

Sdílejte článek
Štítky Sex Ženy vztahy orgasmus

Přečtěte si také