Sex a vztahy

30. prosince 2015 15:02

redakce Prima Lajk

5 známek toho, že ještě nejste zralí na vztah

Máte chuť mít vztah? Máme tady pro vás kvíz, který vás přesvědčí o tom, že ještě nejste připraveni.

Jste nespokojeni se svým životem? Když se cítíte nešťastní a nespokojení v životě, je snadné zazlívat to vztahu. V nepořádku ale není vztah, pouze vy. A tak jediné, co vztah ničí, je právě vaše nespokojenost. Kdybyste byli šťastní, budete šťastní i ve vztahu. Vztah vás ze dna nedostane!

Nejste si sami sebou jistí? Pokud si nepřipadáte dostatečnými, proč byste tak měli připadat protějšku? Pokud máte nízké sebevědomí, záhy se to ve vztahu projeví a vztah se vám rázem rozpadne. A tím se zase jen ujistíte v tom, že jste neschopní. Zapracujte na sobě.

Jste závislí? Upínáte se? Pokud se ve vztahu upnete a druhého postavíte na piedestal, máte zásadní problém se sebevědomím. Nikdo není nic víc než vy. Sami sobě ubližujete tím, že se ve vztahu stavíte vždy do role ovládaného. Takto nebudete nikdy šťastní!

Nedůvěřujete druhým? Máte problémy s důvěrou v druhé? Máte pocit, že jsou lidi neupřímní? Vztah je založen na důvěře. S tímto daleko nedojdete.

Je váš život jedno velké drama? Prožíváte v životě jednu dramatickou situaci za druhou? Chyba nebude v okolních vlivech, ale ve vás. Zaměřte se na zvládání stresových situací, aby vás už nikdy nerozhodily.

Pokud jste si odpověděli alespoň na jednu otázku ANO, je na čase začít se věnovat sebelásce. A jak? Co vás baví? Je to zpěv, tanec, procházky, fotografování? Každý den si vyhraďte hodinu na jednu činnost, která vás těší. Uvidíte, že se vše postupně zlepšovat.

Podívejte se na zamilované páry:

Sdílejte článek

Přečtěte si také