6 historických zajímavostí o sexu, které rozhodně neznáte. Kde probíhaly největší orgie?

Možná si myslíte, že už vás v oblasti erotiky nic nepřekvapí. Ovšem to, jakým prošla erotika velkým vývojem, s sebou přináší celou řadu šokujících zjištění.

Červená rtěnka

Víte, že červeno-fialový odstín rtěnky používaly už nevěstky ve starém Egyptě? Ale ne jen tak ledajaké nevěstky. Rtěnka měla symbolizovat, že se specializují na orální sex. Ženy si je vyráběly samy z jódu a jedovatých sloučenin bromu, proto se líčidlu říkalo „polibek smrti“. Ženám tahle rtěnka způsobovala zdravotní komplikace.

První dildo

Úplně první dilda se vyráběla z materiálů jako kámen, zvířecí rohy, slonovina. Dnes těžko představitelné. Nejstarší kousek měřil 20 centimetrů a byl ze siltovce – směsi jílu a tmele. Pocházel z doby kamenné.

První kondom

První kondomy se používaly v Asii, nasazovaly se ale jen na špičku penisu. Byly z mastného papíru nebo jehněčích střívek. Ano, správně. Tuhle „lahůdku“ používali hlavně muži ze středních a vyšších vrstev. Největší boom ale propukl v 18. století, když se šily z lněné látky a prodávaly se po hospodách.

Nejplodnější chlapík

Byl jím člen marocké královské dynastie Moulay Ismail Ibn Sharif. Měl obrovský harém o pětistovce žen a zplodil s nimi neuvěřitelných 1042 dětí.

Největší orgie

Jestli vám přijdou dnešní swingers párty až moc ostudné, nepřáli byste si žít ve starém Římě. Vášnivému skupinovému sexu se oddávalo na sedm tisíc lidí. Těžko představitelné.

Móda naditých poklopců

Ne každý byl od přírody obdarovaný tak, jak by chtěl. Proto si muži vycpávali za renesance své poklopce, aby vypadali ještě mužněji. Rozkrok si vycpávali váčky s látkou či pilinami. Ženy tak měly pocit, že jejich ctitelé mají pořád erekci. A to se vyplatí.

Sdílejte článek
Štítky Sex erotika retro erotika

Přečtěte si také