8 varovných signálů, podle kterých poznáte, že žena hodně dlouho neměla sex. Trápí vás některé z nich?

Zdá se, že negativních důsledků sexuální abstinence je víc, než bychom čekali.

Pokud jde o sex, není nic horšího, než procházet „suchým obdobím“. Samozřejmě existují způsoby, jak si od napětí pomoci sami. Ale upřímně, kdo už zažil sex, ví, že sebeuspokojování prostě není to pravé. Navíc, negativní projevy nedobrovolného celibátu můžou být daleko horší, než jste si mysleli. Nedostatek sexu může skutečně zničit vaše tělo mnoha různými způsoby. To platí zejména pro ženy, které mají větší sklony k duševnímu strádání než muži. Sepsali jsme pro vás 8 signálů, podle kterých bezpečně poznáte, že už žena sexuálně abstinuje příliš dlouho.

1. Má menší sebevědomí

Pokud žena dlouho nemá sex, její sebevědomí může utrpět velkou ránu. Zvlášť pokud má za sebou období, kdy si naopak sexu užívala pravidelně. Období sucha pak může vést k pochybnostem o sobě samé a k pocitům, že není atraktivní.

2. Více zapomíná

Nedostatek sexu může ovlivnit paměť a schopnost zapamatovat si věci. Pokud žena nesouloží, více se na to soustředí a zapomíná na ostatní věci z jejího běžného života.

3. Trpí nedostatkem spánku

Když mozek neustále řeší nedostatek sexu, může být obtížné zaměřit se na obyčejné věci, včetně spánku. Studie navíc dokazují, že sex lidem pomáhá rychleji usnout. Nedostatek spánku zároveň může ovlivnit i libido, které se může postupně snižovat.

4. Je neustále nemocná

Možná to zní šíleně, ale sexuální abstinence může ve skutečnosti zvýšit šance, že žena onemocní. Souvisí to vlastně hlavně s nedostatkem spánku – pokud žena málo spí, zvyšuje se riziko onemocnění. Studie taky dokázaly, že lidé, kteří mají sex a hodně spí, se dožívají vyššího věku.

5. Bere léky snižující chuť na sex

Užívání některých léků může opravdu přispět k období sucha. Existuje totiž spousta prášků, jejichž vedlejším účinkem je vliv na sexuální apetit. Pokud nechcete riskovat snížení libida, měli byste si o tom před zahájením jakékoliv léčby promluvit s lékařem.

6. Nechce se socializovat

Další ironický důsledek nedostatku sexu. Chcete-li ukončit své období bez sexu, musíte chodit do společnosti a potkávat se s lidmi. Zároveň ale platí, že sexuální abstinence z vás může udělat většího introverta. Je to prostě jeden z mnoha paradoxů nulového sexuálního života.

7. Její tělo je slabší a ochablejší

Nemusí to platit u každého, ale pokud pravidelně necvičíte, nedostatek sexu vám může zvýšit váhu. Průměrný člověk totiž při sexu spálí až 100 kalorií. To možná pro někoho nemusí být moc, ale časem se to nasčítá.

8. Rychleji stárne

Dlouhodobý nedostatek sexu může být stresující a jak známo, stres vede k předčasnému stárnutí. A čím jste starší, tím menší máte libido. Další bludný kruh.

A jaké pomůcky by ve stavu nouze mohly ženám nahradit muže? Podívejte se do naší galerie.

Sdílejte článek

Přečtěte si také