9 důvodů, proč je druhá láska mnohem lepší než ta první

Rozešli jste se se svou první láskou? Nezoufejte, přijde druhá!

Existuje jedna velmi pravdivá fráze, kterou už jste možná někdy někde slyšeli: Pokud jste se v životě zamilovali podruhé, první zamilování nemohla být láska. Co myslíte, je to tak? Zamilovat se podruhé dá často dost zabrat, protože většina lidí nemá nejlepší zkušenosti s první láskou. Přesto, až se to jednou povede, buďte si jistí, že to bude navždy. Přilnete k oné osobě víc než ke komukoliv jinému předtím. Druhá láska má prostě v životě své speciální místo. Dokáže léčit a pomáhá vám cítit se lépe. A jestli pořád nevěříte, mám pro vás hned několik důvodů, proč je druhá láska o tolik blahodárnější než ta první.

1. Lék

Jak už jsme napsali, druhá láska opravdu umí léčit, a to přímo zázračně! Léčí tím, že vás donutí znova absolvovat ten proces zamilování se. Lidé jsou prostě přitahování lidmi, kteří je milují a pečují o ně. A přesně v tom tkví její ozdravující síla a schopnost dostat vás zpět na nohy po jakémkoliv zklamání.

2. Síla

Druhá láska vám dává sílu. V porozchodovém období, kdy jen truchlíte a oplakáváte svou nevydařenou první lásku, je právě nová láska ten správný impuls, který vám dá sílu pohnout se dál.

3. Intenzita

Vzhledem k tomu, že jste ve svém prvním vztahu čelili srdcervoucí zkušenosti, láska v tom druhém bude mnohem intenzivnější. Intenzita mezi vámi vybuduje důvěru a pravděpodobně do sebe navzájem blázni v tom nejpozitivnějším slova smyslu.

4. Pocit bezpečí

Víte, že už si jen lehkovážně nezahráváte, ale berete budoucnost opravdu vážně. Proto máte ve druhém vztahu nepřetržitý pocit bezpečí, který vám v tom prvním chyběl.

5. Porozumění

Chybami se člověk učí! Jakmile už máte s něčím zkušenost, automaticky si s tím příště poradíte mnohem lépe. Považujte proto svou první lásku za jakýsi cvičný test, který vás naučil většímu porozumění vaší druhé lásce.

6. Rozmazlování

Druhá láska je obvykle více hýčkaná, takže je lepší než ta první. Jeden druhého zbožňujete tak moc, že vzájemné rozmazlování je pro vás naprosto automatickou záležitostí.

7. Méně hádek

Teď, když už po prvním vztahu víte, kam většina hádek může vést, budete si více uvědomovat, co říkáte a co by mohlo vašemu novému partnerovi ublížit.

8. Oddanost

Jste mnohem oddanější vaší druhé lásce, protože hluboko uvnitř vás cítíte strach, že byste ji mohli ztratit. I proto je druhá láska mnohem lepší!

9. Dlouhotrvající vztah

Dokonce i když jednou skončí, zaznamenáte, že trval opravdu dlouhou dobu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také