GALERIE: Tenhle šílený piercing do ucha prý dokáže pomoct při migréně. Dokázali byste ho nosit?

Piercingy jsou v dnešní době velmi populární a ve světě si nacházejí stále více fanoušků. Lidé si je pořizují proto, že chtějí nějakým způsobem zkrášlit svoje tělo. Teď ale někteří přicházejí s tvrzením, že to může mít také blahodárné účinky na zdraví. Co je na tom pravdy?

Konkrétně se jedná o takzvaný „daith piercing“, při kterém se propichuje vnitřní ušní boltec. Tento typ náušnice se ale nedoporučuje každému, někdo totiž může mít tuto část ucha příliš malou, a tak hrozí, že by tělo předmět správně nepřijalo a šperk by se snažilo vytlačit. Nejčastěji se můžeme setkat s tvary jako jsou kroužek či srdíčko. Dírka se pak hojí přibližně od tří do šesti měsíců.

Teorie, že by tento druh piercingu mohl pomáhat při migréně, byla vytvořena na základě poznatků z akupunktury. Někteří lidé věří, že v tomto místě se nacházejí body, které pomáhají právě při migréně a bolestech hlavy. Podle Cleveland Clinic však neexistuje žádné lékařské potvrzení, že by tento druh propichování ucha napomáhal při migréně a jejich názor je, že se jedná spíše o placebo efekt. Takže pokud se chcete dozvědět, kdo má pravdu, nejspíš to budete muset zkusit na vlastní kůži.

Sdílejte článek
Štítky piercing pomoc móda styl rady migréna galerie uši zdraví Cleveland Clinic

Přečtěte si také