Sex a vztahy

14. listopadu 2018 17:34

redakce Prima Lajk

Neskutečně vás láká sex s bývalým partnerem? Překvapivě to není dobrý nápad, tvrdí vědci

Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, říkává se. Přitom ale mít za milence bývalého partnera není úplně nereálná situace. Vztah skončil, ale vy si užíváte dál. Proč spolu mají bývalí partneři potřebu sdílet lože?

Sex se svým ex někdy mělo asi 47 procent dospělých, říká kanadská studie. A to je sakra hodně. Je to vlastně polovina všech dospělých. Co na na sexu s bývalými tak úžasné? Jde hlavně o jistotu, že víte, co čekat. Dalším důvodem může být komplikovanost hledání nového partnera. To přecejen chvilku trvá a seznamování se přes internet tomu nepřidá.

Další výhodou je to, že člověk v mileneckém vztahu nemá takové zábrany jako v partnerském. Odborníci však zároveň upozorňují, že sex s bývalým nerovná se obnovení vztahu. Jenže právě tak k tomu hodně těch, co vstoupili do stejné řeky, přistupuje a pak jsou velmi zklamaní. Doporučit se soulož s bývalými tedy zrovna nedá.

Jestliže ale chcete udržet s ex přátelské ztahy, nescházejte se v soukromí. Nejlepší jsou na to veřejná místa a čím horší pajzl, tím lépe. Přílišná péče o druhého by mohla evokovat návrat starých emocí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také