Sex a vztahy

4. listopadu 2019 12:59

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 10 myšlenek, které zabijou dokonalé první rande. Jak si ho co nejvíc užít?

Ruku na srdce, každý se před první schůzkou tak trochu nervuje. V koutku duše si přeje, aby si s ním rozuměl, aby to konečně vyšlo. Je ale potřeba být trochu sobecký, aby to mohlo vyjít.

Proč právě sobecký, říkáte si? Protože musíte v první řadě myslet na sebe a svoje potřeby, teprve pak až se vám doopravdy podaří najít si k sobě někoho, vedle koho vám bude dobře. Zakažte si proto uvažovat nad těmito věcmi (nebo se tak nechovejte):

1) Jestli zanecháte dobrý dojem, nebo jestli se mu/jí zalíbíte. Co kdybyste přemýšleli spíš nad tím, jestli se on/ona zalíbí vám? Co když bude až moc při těle? Co když bude žena nehezká? A co když on/ona ve vás nezanechá dobrý dojem?

2) Místo přemítání nad tím, jestli budete dost zábavní, zkuste přemýšlet nad tím, jestli bude dost zábavný ten druhý. Proč se zaměřovat právě na sebe?

3) Že budete čekat na telefonu, jestli on/ona zavolá. Jestli se konečně ozve. Co takhle začít se věnovat svým činnostem a nechat toho druhého, aby čekal na vás, jestli vy se mu/jí ozvete?

4) Přestaňte uvažovat nad tím, o čem se budete bavit, vymýšlet témata, aby řeč nestála. Mluvte zkrátka o tom, co zajímá vás. Nevymýšlejte dokonalé rande. Co kdybyste uznali, že nepotřebujete speciální prostředí k tomu, abyste zaujali?

5) Co když místo toho, že se budete bát, jací budete v posteli, začali spíš pomýšlet na to, jaký bude asi v posteli ten druhý? Půjde mu/jí to? Jestli přemýšlíte nad svojí atraktivitou, nad tím, jestli je nedostatečná, co kdybyste dumali spíš nad tím, jestli bude pro vás atraktivní ten druhý?

A tak by se dalo pokračovat pořád dál. Cílem je zaměřit se primárně na svoje potřeby. Není na tom nic špatného. Ve skutečnosti to jen svědčí o zdravém sebevědomí. Zaměřit se, co udělá šťastnými vás, tudíž hledat takový protějšek, který naplní vaše potřeby. Cílem je mít se rád a vážit si svojí osoby, potom už vás nebude žádná schůzka příliš vzrušovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také