reklama

reklama

Podle čeho poznáte, jak dlouhý bude váš vztah?

ODHALENO: 10 znaků, podle kterých poznáte, jak dlouhý bude váš vztah. Tyhle věci rozhodně nepodceňujte!

Publikováno: 18.09.2018
Jestli vydržíte se svým novým přítelem až na věky, se na začátku nikdy nedozvíte. Tyhle věci by vám ale mohly dost napovědět.

reklama

Každý vztah svým způsobem představuje riziko a všichni by jistě už na jeho začátku chtěli vědět, jak silný a šťastný bude. Bohužel v raných fázích je to většinou téměř nemožné předvídat. Přesto existuje mnoho příznaků, které mohou napovědět, jestli partneři tvoří harmonický pár a jak jejich vztah vydrží dlouho. A my jsme pro vás sepsali seznam těch 10 nejzásadnějších, podle kterých můžete poznat, jestli váš vztah má zářnou budoucnost a zda za něj stojí v kritických situacích bojovat.

 

1. Chování ve stresových situacích

V každém vztahu dochází k situacím, které se jednomu z partnerů vymknou z rukou. Může to být maličkost, nebo naopak velmi významná záležitost, která vyžaduje okamžitou reakci. V takových chvílích je nejdůležitější, abyste se s partnerem či partnerkou vzájemně doplňovali. Pomůže vám to vyhnout se unáhleným závěrům i příliš pomalým reakcím. Pokud je například jeden v páru impulzivní a výbušný, klidný a vyrovnaný partner mu pomůže učinit správné rozhodnutí, místo uchylování se ke zbrklým a špatným úsudkům ovlivněným emocemi.

2. Způsob myšlení

Partneři ve vztahu jsou oba dospělí a soběstační jednotlivci s vlastními názory, preferencemi a pohledy na věc. Ty můžou být podobné, nebo zcela opačné. Je tedy velmi důležité pochopit fakt, že myšlení vašeho partnera nemusí být shodné s tím vaším. Nikdy proto nedělejte rozhodnutí za oba a nepředstírejte, že dokážete snadno číst myšlenky vaší polovičky. Pokládat otázky a přijímat odpovědi – to je klíč ke zdravému a harmonickému vztahu.

3. Požadavky

Jak jsme zmínili v předchozím bodu, nečekejte, že vám partner začne číst myšlenky. Buďte ke svým nejbližším upřímní a otevření a sdílejte s nimi své radosti i starosti. Pouk například svou polovičku chcete obejmout, řekněte jí o tom a nečekejte na to, až sama odhadne, co chcete. Nezapomínejte však na to, že záleží jen na vás, jak své přání nebo žádost vyjádříte, a partner mu zároveň s ohledem na vlastní potřeby a touhy nemusí vždy vyhovět.

4. Osobní prostor

Pokud veškerý čas trávíte spolu, pak se všechny běžné činnosti nakonec stanou rutinou a vaše polovička se taktéž stane její součástí. Měli byste se proto navzájem podporovat ve svých zálibách a najít si na nich i něco svého. Zkuste se 1–2x týdně věnovat něčemu opravdu neobvyklému a zajímavému, co byste mohli dělat společně. Vědci zjistili, že příjemné vzpomínky, které sdílíte s vaším partnerem, vám pomohou vybudovat opravdu silný vztah.

5. Životní plány

Vaše cíle, přání a životní touhy nemusí být naprosto totožné. Měly by však být alespoň v něčem podobné. Pokud plánujete budovat kariéru do čtyřiceti, zatímco vaše polovička sní o třech dětech, které by chtěla co nejdříve, pak vás zcela jistě čeká mnoho nekonečných debat týkajících se vašeho rodinného života. Proto je dobré si o svých životních prioritách promluvit co nejdříve.

6. Vztahy s přáteli

Přátelé jsou významnou součástí života každého z nás a jejich odmítnutí znamená ztrátu něčeho opravdu životně důležitého. To je důvod, proč skutečně milující partner bude vaše přátele vždy respektovat, a to i tehdy, když se mu zrovna nezamlouvají. Právě to je ukazatelem vyzrálosti a toho, že mu na vás opravdu záleží.  

7. Vztahy s příbuznými

Vztahy s příbuznými jsou pravděpodobně ještě důležitější součástí našeho života než ty s přáteli. To je důvod, proč jsou dobré vztahy vaší polovičky s vaší rodinou klíčem k dobrému vztahu mezi vámi dvěma. Pokud se neustále hádáte s rodiči vašeho partnera či partnerky, snadno se to stane důvodem k hádkám i mezi vámi.

8. Zdravé hádky

A když už píšeme o hádkách, pamatujte na to, že ty zdravé mohou být běžnou součástí dobře fungujícího vztahu. Pokud narazíte na někoho, s kým se nemáte v plánu nikdy pohádat, je dost pravděpodobné, že první vážnější spor může vést k rozpadu vašeho vztahu. Pokuste se raději porozumět strategiím, které pomáhají řešit konflikty, a diskutujte o nich s partnerem.

9. Oslava úspěchů

Není nic horšího než žít se člověkem, který zlehčuje vaše úspěchy a vůbec ho nezajímají. V harmonických a šťastných vztazích mají partneři radost z úspěchu toho druhého a navzájem se inspirují k dosahování dalších cílů.

10. Kompromisy

Je samozřejmě dobré umět si prosadit svou, nesmíte ale zapomenout občas dělat i kompromisy. Pokud nedokážete ustoupit své drahé polovičce ani o malinký krůček, často to povede k nezdravým hádkám a výsledkem bude dříve nebo později rozchod.

Jak poznáte, že kluk není zralý na vztah? 1

ODHALENO: 5 znaků, podle kterých poznáte, že kluk není zralý na vztah. Holky, kdy byste od něj měly dát ruce pryč?

Kdy vás holka podvádí? 2

ODHALENO: 7 nenápadných znaků, že vás přítelkyně podvádí! Pánové, víte, kdy vám holka zahýbá?

reklama