Sex a vztahy

4. srpna 2020 17:28

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 3 důvody, proč se váš kluk chce kamarádit s bývalkou! Jaký podivný důvod k tomu má?

Jestli váš kluk udržuje nějaký vztah se svojí ex, může vám to připadat divné. Pravděpodobně k tomu ale má nějaký z těchto důvodů.

1. Má nějaký závazek, který je s ní spojený. Třeba děti, hypotéka, cokoliv. Možná jsou v kontaktu kvůli tomu, aby se podělili o výchovu dětí, kdy je potřeba domlouvat se na tom, jak často u koho děti budou. Tedy kdy si je k sobě otec bude moct vzít, kdo bude platit jejich aktivity, kam bude dítě chodit na kroužky a podobně. Nebo měli společné jiné záležitosti jako je třeba společné podnikání či finanční závazky, co se nedají jen tak zrušit.

2. Nevyřešená minulost. Tenhle termín možná znáte dobře ze seznamek. Vyřešenou minulost požadují často právě ženy. Jde o to, že možná chlap stále doufá, že se z toho vztahu něco vyvrbí – to platí v momentě, kdy je do bývalky ještě zamilovaný anebo k ní něco cítí, zkrátka nemá to úplně uzavřené. Udržovat přátelský vztah je pak samozřejmě lepší než nic. V tomhle případě je nejlepší zjistit, kdo inicioval rozchod a z jakých důvodů.

3. Možnost rady. Může udržovat vztah s bývalkou jednoduše proto, že si s ní dobře rozuměl a dobře mu vždy poradila. Nechce se tedy vzdát dobré kamarádky, kterou v ní měl. Mohl by tak přijít o svého psychologického poradce, nebo přijít o velkou psychickou podporu. Pokud je to jeho kamarádka, může mu dávat určitý pocit bezpečí. Má na koho se obrátit v případě nouze.

Sdílejte článek

Přečtěte si také