ODHALENO: 4 důvody, proč byste měli mít každý den ranní sex. Co všechno se stane s vaším tělem?

Takový experiment by se líbil asi úplně každému.

Určitě se mezi vámi najde spousta těch, kteří nedají dopustit na ranní sex. Zvlášť pro muže je tento čas k postelovým hrátkám jako stvořený, protože jsou připraveni hned po probuzení. Ovšem ani ženy jím jistě nepohrdnou. Novinářce Amandě Mccoy píšící pro server Popsugar se ranního sexu dostávalo čím dál méně, počáteční fázi zamilovanosti měli s partnerem dávno za sebou a kvůli práci buď neměli čas, nebo byli příliš unavení. Chtěla to však změnit a rozhodla se, že s partnerem vyzkouší mít sex v dopoledních hodinách každý den po dobu jednoho týdne. Kromě zajištěného přívalu každodenních orgasmů a fyzického sblížení s partnerem chtěla taky zjistit, jaký vliv to bude mít na její organismus a psychiku. A jak tento experiment dopadl?

Zjištění č. 1: Ranní sex je neuvěřitelně nabíjející. Bylo to pro ni takové velice příjemné nahrazení aerobního tréninku. Ranní sex jí dodával energii, okamžitě se cítila povzbuzená a soustředěnější, a to tak, že pak už ani nepotřebovala pravidelnou dopolední kávu.

Zjištění č. 2: Ranní sex výrazně zlepšuje náladu. A to jak jí, tak jejímu partnerovi.

Zjištění č. 3: Ranní sex mezi nimi oživil vášeň. Připadali se, jako by se vrátili do dob, kdy spolu začínali a přistěhovali se do společného bytu. Po ranních hrátkách pokračovali ve flirtování a škádlení celý den.

Zjištění č. 4: Ranní sex eliminuje podráždění. Sice prý sem tam docházelo k nějakým konfliktům. Ty ale byly malicherné a díky rannímu navození intimity většinou okamžitě přešly.

A jak zní závěr tohoto průzkumu? Amanda by ranní sex jednoznačně doporučila všem, přestože občas bojovala s touhou věnovat těch 20 minut raději spánku. Díky zázračným účinkům postelových hrátek se však nakonec vůbec necítila unavená, a s přítelem si dokonce z legrace říkali, že by tenhle zvyk měli zachovat navždy. A vlastně, proč ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také