Sex a vztahy

7. srpna 2019 18:38

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 4 důvody, proč se dnes tolik párů rozvádí. Dá se proti tomu bojovat?

Hodně lidí se v dnešních dnech rozvádí. Je to už pomalu sociální norma, takže se nad tím nikdo nepozastavuje. Ale proč je to teď častější než kdysi?

Vědci analyzovali data, která byla sbíraná během 40 let z různých 84 zemí, a spočítali, že se dnes páry rozvádějí až dvakrát častěji. Průměrné manželství trvá 7 až 10 let, závisí to ale na státu.

1. Všichni mohou být single, a přesto přežít. Doby, kdy se ženy vdávaly kvůli penězům, už jsou pryč. Dnes jsme všichni víc finančně nezávislí a můžeme si dovolit vybírat si, s kým svůj život strávíme. Takže když nám někdo nevyhovuje, rozvedeme se. Lidé se nemusí snažit zachránit manželství za každou cenu.

2. Jsme náročnější. Lidé jsou daleko náročnější na svoje protějšky, možná proto, že už si mohou dovolit počkat a mají víc na výběr. A samozřejmě víc možností, jak naložit s volným časem. Když se dva mladí lidé kolem třiceti let věku vezmou, je těžko představitelné, že spolu vydrží dalších 45 let. Typický model vypadá tak, že se lidé vezmou, mají děti, vychovávají je do určitého věku a pak se rozvedou.

3. Monogamie. Další věc je to, že je většina lidé sériově monogamních, tedy jsou vždy s jedním člověkem pár let. Jenže nedávají prostor polygamním vztahům a podvádění. Tím pádem se ale raději rozvedou a každý žije nový život.

4. Víc šancí randit. Seznámit se s někým nikdy nebylo snadnější. Na internetu poznáte nového člověka během chvilky, ať už přes seznamovací aplikaci, nebo sociální sítě.

Sdílejte článek
Štítky nevěra milenci rozchod manželství Sex vztahy pára rozchody 5 důvodů proč se lidé rozcházejí

Přečtěte si také