Sex a vztahy

22. září 2020 20:20

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 4 rysy provokativní mimiky, kterou sbalíš každého chlapa! Jaká je nejúčinnější?

Nový výzkum ukázal, jak se máte zatvářit, jestli chcete opravdu sbalit týpka, který se vám líbí.

Výzkum s názvem „Identifikace výrazu obličeje při flirtování a jeho vliv na muže“ dekonstruoval morfologii uznávaných koketních výrazů obličeje, které používají heterosexuální ženy k flirtování s heterosexuálními muži. Zní to až moc děsivě? O to zajímavější jsou ale výsledky! Výzkum odpověděl na otázku, jestli existuje jedinečný výraz obličeje pro flirtování, a pokud ano, tak co sděluje a jak efektivní je. Pro tuto šestidílnou studii použilo trio vědců systém kódování obličeje (FACS).

FACS je založen na 23 různých pohybech obličeje, které odpovídají různým projevům emocí. Vědci v šesti studiích zjistili, že většina mužů dokázala rozpoznat určitý výraz obličeje jako flirt. Má totiž jedinečnou morfologii a liší se od výrazů, které mají podobné rysy (například úsměv), ale muži je neidentifikují jako flirtující výraz. Jaká tedy přesně jsou výrazy, kterými můžete účinně flirtovat, a muži to spolehlivě rozpoznají, a ještě je to rozpálí? Vědci dospěli k závěru, že vysoce rozpoznatelný koketní výraz má tendenci mít čtyři klíčové komponenty:

- Hlava se natočila na jednu stranu

- Brada se mírně naklonila

- Na tváři byl mírný úsměv

- Oči se otočily dopředu a hleděly na cíl flirtování

Je zajímavé, že některé ženy se zdají být efektivnější při předávání koketních narážek na obličej a někteří muži jsou zběhlejší v rozpoznávání morfologie spojené s výrazem obličeje při flirtování. „Poprvé jsme nejen dokázali izolovat a identifikovat výrazy, které představují flirtování, ale dokázali jsme také odhalit jejich funkci - aktivovat asociace související se vztahy a sexem,“ podotkl jeden z týmu expertů Gillath.

Sdílejte článek
Štítky seznamování Ženy vztahy mimika flirt

Přečtěte si také